Avaleht / Uudised / Tööturg ja tööturumeetmed

Konsultant-konsulteeritav: Kristel Orula, OÜ P-Tech

14.05.2019


Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultandid nõustavad ettevõtjaid, kes soovivad oma töökeskkonda ohutumaks ja tervist hoidvaks muuta. Nõu saavad kõik ettevõtted, tegevusalast sõltumata. Üha enam kutsuvad konsultante nõustama ka mittetulundusühingud.

Konsulteeritav
Kristel Orula, OÜ P-Tech


Mis on P­Techi lugu?

Meie ettevõte toodab mootorrataste, täpsemalt enduurorataste lisavarustust. Need rattad sõidavad raskematel maastikel kivide-kändude vahel ning vajavad lisakaitset. Põhiturg on välismaal, Eestisse jääb neid väga vähe. Kõik algas paar aastat tagasi, kui ostsime esimese masina, millega alustasime mootorratastele hammasrataste tegemist. Mingil ajal saime aru, et see ei ole kõige tulusam leib. Kuna oleme kogu perega motokrossi fännid, vaatasime üheskoos Youtube’i videoid ja nägime, et mõnel rattal on kaitsevarustus peal. Mõtlesime, et proovime ka ise seda teha. Kuna sõpruskonnas ja lähedaste seas on palju motokrossiga tegelevaid inimesi, saime nende rataste abil välja mõelda kaitsevarustuse, mida saaksime ise toota. Õige pea selgus, et turgu on.

Kuidas te Tööinspektsiooni konsulteerimisteenuse juurde jõudsite?
Saime e-kirja, kus öeldi, et metalliettevõtetes hakatakse kontrollreide läbi viima. Ma ei saanud alguses arugi, millest on jutt. Alles guugeldades selgus, et ettevõtetel peaksid olema töökeskkonna kohta igasugused dokumendid. See tuli ülimalt suure üllatusena – kui ettevõtte lõime, siis räägiti pangast, maksuametist, kuid kuskil ei mainitud seda, et Tööinspektsioonil on ka nõuded.

Kuidas konsulteerimine läks?
Hakkasin Tööinspektsiooni infonumbrilt uurima, et kuidas seda tasuta konsultatsiooni saab. Mulle öeldi alguses, et kui olete reidi kontrollinimekirjas, siis konsultatsiooni pakkuda ei ole võimalik. Õnneks selgus, et selle aasta reidi plaanis meid ei olnud. Mind suunati konsultandi juurde, kes küsis, et mida ma soovin – ütlesin talle ausalt, et mul ei ole aimugi, mis need nõuded metallitööde ettevõttele on, ja palusin konsultandil lihtsalt kohale tulla.

Meil läks päris mitu tundi, et kõik läbi käia ja arutada. Konsultant oli sõbralik ja meeldiv ning temaga oli lihtne asju ajada. Me lootsime, et ta tuleb ettevõttesse ja näitab kätte, et siin peab olema nii ja seal naa. Aga temal oli teine strateegia: kui olime kuhugi ruumi jõudnud, siis küsis tema, et mis meie arvates võiks selles ruumis ohtlik olla.

Saime ikka ise ka targemaks – midagi hullu meil ei olnud. Töötingimused olid normaalsel tasemel, aga dokumentatsioon oli küll puudulik. Nüüd teame näiteks ka seda, mida tähendavad kõrvaklappide ja töökinnaste peal olevad numbrid.

Mis olid suuremad muutused, mida konsultatsiooni tulemusel tegite?
Saime teada, et näiteks puurpingi käsitsemisel tasub kasutada spetsiaalseid purunevaid kindad. Tavalise töökinda võib puur kaasa tõmmata. Kui keset käiguteed on mingid kõrgendused, siis need peaksid olema tähistatud, isegi kui kõik töötajad on omad ja teavad täpselt iga asja. Aga iga hetk võib tulla uus töötaja. Kõige hullem lugu oli dokumentatsiooniga, see puudujääk oli meile kõva hoop. Saime aru, et see on mahukas töö, ning ostame selle koostamise teenusena sisse.

Kuna meie seltskond on väike, ainult kuus inimest, on igaühel oma tööülesanded teada. Mõnele töölisele oli vastumeelt näiteks see, et puurpingi ees peab olema kate – oldi enda viisiga harjunud. Aga kui on nõue, siis nii tuleb teha. Täiskasvanud inimest on väga raske ümber õpetada. See on justkui võitlus väikese lapsega. Isegi kui ta arvab, et see on tema jaoks ohutu, võib see olla kellegi teise jaoks ohtlik.

Konsultant soovitas ka, et ehkki iga päev ei pea nõudeid meelde tuletama, tuleks aeg-ajalt vaadata ja küsida, et kas töötaja mäletab, millest me rääkisime. Näiteks töötas üks töötaja mitu päeva katkise kindaga ja kui tema käest küsiti, et miks ta uut ei võta, siis ta vastas, et aga see töötab ju hästi. Alles siis, kui käe ära kõrvetas, sai aru. Ehk kõige paremini õpib siis, kui saad väikese kõrvetuse.

Juba soovitasin seda konsultatsiooniteenust ka teistele! Tööinspektsioon on meie riigis ametkond nagu Maksu- ja Tolliametki. Asjakohane teavitus võiks tulla kõikidele ettevõtjatele kohe, kui ettevõtte luuakse. Loll lugu küll – lõime ettevõtte 2014. aastal ja alles nüüd sain neist teada, kui tuli kiri, et meile tuleb reid. Tean küll, et seaduse mittetundmine ei vabasta selle täitmisest, aga neid infokilde tuleb iga päev nii palju. Pange siis ometi äriregistrisse teade, et tutvuge Tööinspektsiooni nõuetega ka!

Toimetuse märkus: alates 2015. aastast saadab Tööinspektsioon korra kvartalis kõigile alustanud ettevõtetele infokirja, kus tutvustatakse ka konsultanditeenust.

Konsultant
Indrek Avi, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant

Ühel septembrikuu tööpäeval võttis ettevõtte esindaja minuga ühendust ning soovis selgitusi töötervishoiu ja tööohutuse seaduse nõuete kohta. Kui selgitused antud, tutvustasin võimalust kutsuda ettevõttesse konsultant, kes annab tegevusala eripärasid arvestavat ohutusnõu. Juba nädal hiljem kohtusime konsultatsiooniks ettevõttes.

Meenub, et pikka juttu ei tehtud ning kohe hakati uurima, kas töökohad, seadmed ja masinad vastavad nõuetele või mitte. Järgemööda saime kõik ruumid ja töötamiskohad vaadatud ning töötajatega vesteldud. Nii sain mina teadlikumaks nende töökorraldusest ja -võtetest ning nemad kurssi viidud tervisekahjustuste riski vähendavate või vältivate meetmete ja nõuetega. Tore oli näha, et töötajad olid varustatud isikukaitsevahenditega ja nad ise pidasid vajalikuks neid kasutada.

Külastuse käigus ei olnud töökohtade kujunduses märgata olulisi puudujääke. Pigem olid töötamiskohad läbimõeldult kujundatud. Mõni ettepanek sai tehtud liikumisteedel paiknevate kaablite eemaldamiseks, posttõstuki käppade märgistamiseks ning tähelepanu sai juhitud ka teistele kukkumisohtudele. Põhjustab ju kukkumine, libastumine, komistamine samal tasapinnal ligikaudu veerandi registreeritud tööõnnetustest.

Minu tähelepanu köitsid kaks vanemat treipinki, millega sarnaseid metalltoodete tootmisega tegelevatest ettevõtetest ikka leian. Kuna ka vanemad masinad peavad ohutusnõuetele vastama, tegin ettepaneku esimesel võimalusel paigaldada treipingi liikuva kinnituspadruniga ohtliku kokkupuute vältimiseks kaitsepiire, mis takistaks juurdepääsu ohualale. Uuematel treipinkidel on tootja kaitsepiirde ette näinud, kuid vanematel seda pole või on need eemaldatud. Sellest tulenevad õnnetused on üldjuhul rasked või lõppevad surmaga.

Ettevõtte esindaja koostas konsultandi abiga ka nimekirja dokumenditest, mida õigusaktid nõuavad ning mis aitavad töötajale edasi anda vajalikku teavet ja arendavad töökeskkonna ohutust.

Konsultatsiooni käigus mõisteti, et töötervishoid ja tööohutus on ettevõtte tegevuse lahutamatu osa ning selles vallas teadmiste ja oskuste hankimine seisab neil veel ees. Ettevõttes veedetud aja jooksul sain anda vastused tekkinud küsimustele ja soovitada mitmeid ennetustegevusi. Olen valmis neile ka edaspidi veel sisulisemat nõu andma.

Tagasi
Konsultant-konsulteeritav: Kristel Orula, OÜ P-Tech
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks