Avaleht / Uudised / Peresõbraliku tööandja märgis

Peresõbralik tööandja Helmes

27.02.2019


Tarkvaraettevõtte Helmes töökeskkonna disainer: uue ajastu terviseprobleemidele peab rohkem tähelepanu pöörama

Äritarkvaraga tegelev ettevõte Helmes keskendub värbamisprotsessis inimese individuaalsusele ning teab, et lauatenniselaudadega ja energiajookidest pungil külmkappidega tänapäeval enam töötajaid ei motiveeri – vaja on töökultuur täielikult ümber defineerida.

Helmese töökeskkonna disainer Kadi Saali sõnul on ettevõtte põhiväärtus hoolimine – töötajatest, ühiskonnast, loodusest. Kuigi kontor on sisustatud ergonoomiliste töökohtadega ning töötajatel on võimalus kasutada nii magamiskapslit, sauna kui massööri teenust, märkab Saal siiski tervisehädasid, mis on tingitud istuvast eluviisist. „Peame mõtlema sellele, kuidas meie töötajad kasutaksid tööandja pakutud hüvesid nagu spordi- ja tervisetoetus enda huvides rohkem ning ei saaks mõnd kutsehaigust,“ tõdeb Saal. Tiimid kohtuvad füsioterapeudiga, kes annab neile nõu, kuidas ennast istuva eluviisi eest kaitsta - koos võimeldakse ja venitatakse ning õpitakse nippe, kuidas end paremini hoida.

Lisaks töötajate füüsilise tervise eest hoolitsemisele hoiab Helmes silma peab ka töötajate vaimsel tervisel, näiteks kaardistati kampaania „Must lumi“ raames töötajate võimalikku depressiooni ning selgitati tiimijuhtidele depressiooni ilminguid. „Soovime, et meie tiimijuhid oskaksid ära tunda ning vajadusel sekkuda, kui tiimiliikmetel on vaimseid pingeid või kõrvalekaldeid,“ selgitab Saal. „Need on uue ajastu probleemid, millest räägitakse avalikult liiga vähe ning millele tuleks kindlasti rohkem rõhku pöörata,“ arvab ta.

Oluline osa Helmese töökeskkonnast on ka regulaarsed ühisüritused, mis saavad sageli alguse töötajate initsiatiivil – mälumäng, arvutimängude õhtud, loodusmatkad. „Helmese iga-aastasele viievõistluse spordipäevale soovime sel aasta lisada ka lapsed ning teha eraldi laste rändkarika võistlus,“ sõnab ta.

Peresõbraliku ettevõtte programmiga liitumise suurimaks motivatsiooniks oli Helmese töökeskkonna disaineri sõnul vajadus kaardistada vajalikud muudatused ja parendused ning need ka konkreetselt tööplaani võtta. „Oleme programmi kaasanud teemad, mis annaks indu maja sees konkreetsem „arenguhüpe“ ära teha, mitte teha asju vaid tegemise pärast,“ sõnab ta.

Näiteks on Helmese kontoris sagedased külalised töötajate lapsed, kes peale kooli vanemate töökohas koolitöid teevad või aega veedavad. Küll aga näitas töötajate tagasiside, et igatsetakse eraldi ruumi või ala, kus lastel oleks tegevust ning võimalus vaikselt koduseid koolitöid teha. „Soovime luua lastele võimaluse tulla kontorisse vanemate juurde, segamata teisi töötajaid,“ selgitab Saal ümberkorralduste vajadust.

Tagasi
Peresõbralik tööandja Helmes
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks