Avaleht / Uudised / Peresõbraliku tööandja märgis

Pakiveoettevõte DPD peresõbralikkusest: korraldame lastelaagrit ja hoiame töötajate tervist

12.02.2019


Kullerteenuseid pakkuv ettevõtte DPD hindab kõrgelt pere- ja tööelu tasakaalu, korraldades muuhulgas töötajate lastele laagreid ning makstes vaimse tervise toetust. Personalijuhi Annika Oruaasa sõnul on oluline läheneda töötajatele personaalselt ning nende tagasisidet töökeskkonnale arvesse võtta.

Töötaja teekond DPDs saab alguse värbamisprotsessist, mille käigus hinnatakse, kuidas potentsiaalne töötaja meeskonda sobitub. Kuna värbamine on ennekõike väärtustepõhine, siis töötab DPDs väga mitmekesine ja huvitav seltskond - sealt leiab eri vanusegruppides nii karjääri alustavaid kui ka juba pikema kogemusega töötajaid. Kõiki neid ühendab DPD põhiväärtus ehk „Teeme ära!“ suhtumine.

DPD jaoks on äärmiselt oluline töö- ja pereelu tasakaal. „Kuna tasakaalupunkt on eri töötajate jaoks erinevas kohas, pakume personaalseid lahendusi,“ kommenteeris Annika. Selleks kaasatakse töötajaid tööprotsessi korraldamisse ning küsitakse töötajate ausat ja avameelset tagasisidet. Viimase nelja aasta jooksul on kodutööpäevade ja ainult kodust töötavate töötajate arv olnud pidevas tõusujoones. Ka koosolekute ja koolituste planeerimisel arvestatakse lastega töötajatega, võttes näiteks arvesse koolivaheaegasid.

Viimaste aastate rahuloluuuringutes on töötajad kiitnud DPD poolset töö- ja pereelu tasakaalu võimaldamist, lastesõbralikkust, paindlikkust ja vastutulelikkust. Lapsi on ettevõtte töötajatel palju ning neile pakutakse mitmeid põnevaid ettevõtmisi. Näiteks esimesse klassi minevad lapsed saavad ranitsatoetust, jõulude ajal saavad lapsed oma jõulupaki ning suvel korraldatakse neile lastelaagreid. Laagriidee kasvas välja ühe töötaja murest, mida teha suvel kodus igavleva lapsega. DPD hakkaski korraldama koolilaste linnalaagreid, mille maksumusest 2/3 kompenseeritakse.

„Töötaja- ja tervisesõbralik keskkond soodustab kaasamõtlemist ja loob läbi uute ideede väärtust,“ ütleb Annika. Seetõttu pakutakse töötajatele spordi- ja tervisetoetust ning üle-eelmisel suvel pälviti kahel kuul järjest SportID kõige tervislikuma ettevõtte tiitel. Lisaks korraldatakse tervisenädalaid, puuviljakolmapäevi, ühiseid spordiüritusi ning pakutakse ka vaimse tervise toetust. DPD kuulub nende tööandjate hulka, kes maksavad töötaja haiguslehte juba teisest päevast alates. „Teeme kõike seda ikka selleks, et vähendada haigena tööl käimist ning hoida nii enda kui kolleegide tervist,“ kommenteeris Annika.

DPD toetab soolist võrdõiguslikkust: kõik samal ametikohal olevad töötajad saavad sama palka ning ka isasid julgustatakse jääma vanemapuhkusele. Ettevõtte tegevustesse kaasatakse ka lapsehoolduspuhkusel olijaid ning kutsutakse neid kõikidele üritustele ja koolitustele. Viimasel kilomeetrite kogumise võistlusel, mida DPD korraldas kogu Baltikumis, osales DPD Eesti poolt ka üks viieliikmeline naiskond, kes koosnes ainult lapsehoolduspuhkusel viibivatest töötajatest.

Kõik ettevõtte juhid mõistavad teema olulisust ning jagavad ise peresõbralikke väärtusi, seega suurimaks väljakutseks peresõbralike väärtuste edendamisel on vahendite leidmine, et kõik soovitud tegevused ja meetmed koheselt ellu viia. Seetõttu on peresõbralikkuse edendamise tegevuskava jagatud etappideks ning valitud meetmeid rakendatakse järk-järgult.

Tagasi
Pakiveoettevõte DPD peresõbralikkusest: korraldame lastelaagrit ja hoiame töötajate tervist
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks