Saaremaa piimatööstus: „Hea Töökeskkonna auhind on hea võimalus kergitada oma saba.“
Saaremaa piimatööstus võitis Hea Töökeskkonna auhinna 2017. aastal. „Auhinnale kandideerimine oli hea võimalus ennast esile tõsta,“ rääkis personali- ja töökeskkonnajuht Kai Pärna.
Kai sõnul tegid nad töötajate heaolu nimel palju samme, mida oli tore seda ka välja tuua. Teine suur põhjus oli samas piirkonnas või valdkonnas tegutsevate ettevõtete jaoks välja paista. Kui neil on abi või kogemuste vahetamist vaja, siis saaksime seda teha.“
Peale auhinna saamist sai Saaremaa piimatööstus positiivset tagasisidet, sest Hea Töökeskkonna auhind tekitas töötajates usaldust.
Võites auhinna oli kõige toredam Kai arvates emotsioon. „Tähelepanu, ekspertide heakskiit süsteemile. Võimalus kergitada enda saba, sest uhkus enda tehtu üle oli suur.“
Kai kirjeldas, et kandideerimisprotsess oli arusaadav ja lihtne ning julgustab ka teisi ettevõtjaid osa võtma.
Elisa Eesti: „Kandideerimine aitas kõigile näidata, kuidas väärtustame oma töötajaid.“
Elisa Eesti töökeskkonnaspetsialist Katrin Viks meenutab, et 2019. aastal võidetud Hea Töökeskkonna auhind oli nende ettevõtte jaoks suur tunnustus. „Saada tunnustust ja olla märgatud Tööinspektsiooni poolt – see on suur au, mis omakorda aga tähendab seda, et loorberitele ei saa puhkama jääda ja tuleb veelgi enam panustada hea töökeskkonna loomisele,“ ütles ta.
Pärast auhinna saamist hakkas Elisa süvenenumalt tegelema füüsilise tervise kõrval ka töötajate vaimse tervise edendamisega. „Kandideerimine andis võimaluse tutvustada oma parimaid praktikaid ja näidata, kuidas väärtustame oma töötajaid,“ tundis Katrin.
Lisaks ei jäänud auhind ka teistel ettevõtetel märkamata. „Minult kui Elisa töökeskkonnaspetsialistilt on päris mitmed ettevõtted nõu küsinud ja on tekkinud võrgustik, kellega arutada töökeskkonnaalaseid küsimusi. Suureks proovikiviks oli ju nn. koroonaaeg, sest see ju näitas väga selgelt kui oluline on tegelemine töötervise ja tööohutusega. Kui ei ole terveid ja õnnelikke töötajaid, siis millest me üldse räägime.“
Kandideerimine oli Katrini arvates lihtne. „Tuli kirja panna, kuidas oleme töökeskkonnaalaste eesmärkideni liikunud ja jõudnud. Kui hakkasin kõike kirja panema, siis mõtlesin esmapilgul, kas oleme ikka piisavalt panustanud. Hiljem sain aru, et iseenesest mõistetavad tegevused ei pruugigi olla nii iseenesestmõistetavad, vaid nendel võib olla pikemas perspektiivis väga suur tähendus meie töötajate vaimsele ja füüsilisele tervisele,“ selgitas Katrin ja lisas, et selgust tõi ka Tööinspektsiooni esindaja, kes koha peal käis. „Eks nii mõneski kohas selgus, et nii, siinkohal on kitsaskoht, millele peame edaspidi tähelepanu pöörama.“
Loe Hea Töökeskkonna auhinnale kandideerimise kohta täpsemalt siit.