Menüü

Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: leeliseline pesuaine

09.10.2020


Mis juhtus:

Toiduainetetööstuse seadme pesuks oli vaja kasutada leeliselist pesuainet. Töötaja läks seda kemikaalide hoiuruumist mõõdukannuga tooma. 20-liitrisest kanistrit pesuainet kannu kallates tekkisid kemikaali pritsmed, mis silma sattudes põhjustasid silma söövituse.

Miks juhtus:

Silma vigastuse põhjustas mitme ohutusnõude eiramine. Suhteliselt suurest, 20 liitrit mahutavast kanistrist ohtliku kemikaali väljavalamiseks oli hoiuruumis olemas hoidik, millega saaks kanistrit kallutada ja kraanist kemikaali kannu lasta. Ajanappuse tõttu ei eemaldanud töötaja tühjaks saanud kanistrit hoidikult ja ei pannud sinna uut, vaid hakkas söövitavat kemikaali valama suhteliselt rasket kanistrit käes hoides. Kuid sel viisil valades on pritsmete tekkimine väga tõenäoline ja valamise ajal kanistrit käes hoides pole töötaja nägu kanistrist kuigi kaugel. Seetõttu sattusidki valamisel tekkinud pritsmed silma.

Teine kiirustamise tagajärg oli see, et töötaja ei kasutanud silmade kaitseks isikukaitsevahendeid. Hoiuruumis olid olemas nii kaitseprillid kui visiir, kuid kemikaali ümbervalamisel neid ei kasutatud.

Juhtunu on veel üks näide olukorrast, kus ajavõitu peeti olulisemaks ohutusest. Tööandja peaks selliste tööõnnetuste uurimisel jõudma selguseni, miks kiirustati. Kas oli töötajal töökohustusi nii palju, et nende kõigiga toimetulemiseks polnud tal aega uue kanistri hoidikusse panemiseks ja prillide ettepanekuks, või oli tegemist töötaja hooletusega.

Loe pikemalt keemilistest ohuteguritest ja märgistusest.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: leeliseline pesuaine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks