Menüü

Avaleht / Uudised

Töökohad COVID-19 kriisi ajal OiRA abiga ohutumaks: Prantsusmaa eeskuju

17.09.2020


Kuidas saame aidata väikeettevõtetel tagada töötajate ohutust, eriti praegu, COVID-19 põhjustatud enneolematu tervisekriisi kontekstis? Prantsusmaa rakendas hiljuti nutika lahenduse toetuskava kaudu.

Alla 50 töötajaga ettevõtteid julgustati investeerima ennetusmeetmetesse, sealhulgas COVID-19 vastu, ning mais hüvitati kuni 50% kuludest tervisekindlustusameti (CNAM) toetustena. Kandideerimise eeltingimus oli töökoha riskihindamise läbiviimine soovitatavalt interaktiivse riskihindamise veebivahendi (OiRA) abil.
Nüüdseks on Prantsusmaal tehtud OiRA vahendiga üle 7000 töökoha riskihindamise, näiteks maanteetranspordi, hotellide ja restoranide ning jaekaupluste sektoris.
Septembris käivitatakse veel üks toetuskava: Prantsusmaa riiklik tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamise uuringu- ja ohutusinstituut (INRS)  töötab välja uusi, peatselt avaldatavaid vahendeid, sealhulgas kontoritöötajate (sh kaugtöötajate), liha- ja kalakaupluste, pagaritöökodade ja mitme muu valdkonna jaoks.
Prantsusmaa eeskuju võib innustada teisigi OiRA kogukonna liikmeid seda edukat kampaaniat järgima.
Tutvu Prantsusmaal  kasutatava 9 OiRA vahendi ja mitme muu lahendusega teistes riikides.  

Allikas ja foto: Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Amet

Tagasi
Töökohad COVID-19 kriisi ajal OiRA abiga ohutumaks: Prantsusmaa eeskuju
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks