Menüü

Avaleht / Uudised

Tööõnnetus külmkambris

25.08.2020


Mis juhtus?

Kokk töötas palaval suvepäeval ning sügavkülma ruumist tooteid võttes, otsustas ta ennast sügavkülma ukse juures jahutada. Töötaja asetas jala ukse vahele, et see ei sulguks. Samal ajal sai töötaja kastidest tooteid sügavkülma riiulitele ladustada. Hetkeks kaotas töötaja tasakaalu, jalg nihkus paigast ja sügavkülma uks sulgus ning töötaja jäi sügavkülma ruumi kinni. Ruumis sees asus küll avariinupp, kuid selle vajutamise järel uks ei avanenud. Kaastöötaja avastas koka sügavkülma ruumist 30 minuti pärast ning lasi ta välja. Kokal tekkis madala temperatuuriga ruumis viibimisest kurguvalu, parema seljalihase valulikkus ja keskendumishäired, mille tõttu tuli jääda kodusele ravile.

Miks?

Sügavkülmiku uks sulgus iseeneslikult, kui kannatanu jalg ukse eest ära nihkus, sest ta ei avanud ust vastavalt ohutusjuhendile täielikult. Tööandja oli koostanud riskianalüüsi, kuid sügavkülmaga seotud ohutegurid olid arvestamata jäetud. Sügavkülmiku sisemise avariinupu kontrollimisel pärast tööõnnetust selgus, et avariinupu tagasilükke vedru oli kaotanud aja jooksul elastsuse, mistõttu uks seestpoolt ei avanenud. Sügavkülma ja avariinupu tehnilist korrasolekut oleks pidanud perioodiliselt kontrollima ja selle tulemused registreerima. Kontrollimise tulemusena oleks nupu defekt õigeaegselt avastatud ning parandatud.

Foto: U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Alexandre Montes

Tagasi
Tööõnnetus külmkambris
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks