Menüü

Avaleht / Uudised

Kas saan oma lapse lasteaia lõpuaktuse puhul vaba päeva võtta?

01.06.2020


Lugeja küsib: Minu laps lõpetab sel aastal lasteaeda ja pikalt oli ette teada lõpupeo kuupäev. Olin selleks kuupäevaks varakult võtnud endale töö juurest vaba päeva lapsepuhkuse näol, et lõpupeol osaleda. Seoses koroonakriisiga otsustati lõpupeo kuupäev lükata 1. juuliks, et kõik lapsevanemad saaksid ka osaleda. Kas ma saan lapsepuhkuse edasi lükata? Mida ma selleks tegema pean?

Vastab Kaire Saarep, Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja: Kui lapsepuhkus ei ole kirjas puhkuste ajakavas, annab töötaja lapsepuhkuse kasutamise soovist vähemalt 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, nt e-kirja teel. Kui panite lapsepuhkuse kirja  puhkuste ajakavasse või olete juba esitanud avalduse puhkusele jäämiseks, siis mõlemal juhul tuleb kuupäeva muutmiseks saavutada tööandjaga kokkulepe.

Juhul, kui tööandja ei ole nõus olemasolevat lapsepuhkuse kuupäeva muutma, siis on Teil võimalik teha uus avaldus lapsepuhkusele jäämiseks teatades sellest 14 kalendripäeva ette. See eeldab, et Teil on alles kasutamata lapsepuhkuse päevi. Vastavalt töölepingu seaduse § 63 lõikele 1 on emal või isal õigus igal kalendriaastal saada lapsepuhkust kolm tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last või kuus tööpäeva, kui tal on vähemalt kolm alla 14-aastast last või vähemalt üks alla kolmeaastane laps.

Foto: Pixabay

Tagasi
Kas saan oma lapse lasteaia lõpuaktuse puhul vaba päeva võtta?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks