Menüü

Avaleht / Uudised

Kas tööandja saab desinfitseerimist kohustada?

20.03.2020


Meie poole pöördus töötaja, keda tööandja palus mõned korrad päevas desinfitseeriva vahendiga puhastada ukselinke ja muid enimkatsutavaid kohti. Töötaja küsis, kas ta peab lisaülesannet täitma ja kas tööandja peab selle eest lisatasu maksma.

Head töökeskkonda saavad luua vaid töötaja ja tööandja üheskoos. Praeguses erikolukorras on koostöö eriti oluline. Selleks, et saaksime võimalikult ruttu tavapärase elu- ja töökorralduse juurde naasta, tuleb kõigil anda oma panus. Muidugi tuleb seda teha ohutult. Töötaja ei pea tegema tööd, mis tema tervise ohtu seab. Kui töötajale on mingi töö tegemine tervise tõttu vastunäidustatud, tuleb sellest tööandjat teavitada ning tööandja peab seda arvestama. Kuid lihtne koristustöö (pindade puhastamine desinfitseermisvahendiga) isikukaitsevahendeid kasutades ei tohiks töötajatele olla liiga keeruline ega koormav. Seda enam, kui seda tehakse tööajal st tööandja tasub ka selle töö tegemise eest. See on pealegi ka töötaja enda huvides. Mida puhtamad on pinnad, seda vähem on viirusel võimalus ellu jääda ja meile kahju teha.

Kui tunnete, et tööandja või tema esindaja ei juhendanud piisavalt, milliseid pindu ja kuidas puhastada, siis tuleb tema poole pöörduda ning paluda täiendavalt selgitada. Samuti andke tööandjale teada, kui te tunnete, et meetmed (nt kummikinnaste kasutamine) ei ole piisavad teie ohutuse tagamiseks. Ehk– kui midagi jääb arusaamatuks, küsi.

Vaata ka:

Foto: Pixabay

Tagasi
Kas tööandja saab desinfitseerimist kohustada?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks