Avaleht / Uudised

Sularaha kui võimalik nakkusallikas

16.03.2020


Lugeja küsib: töötan kassas ja pean päev otsa klientidelt sularaha vastu võtma ning tagasi andma. Ma ei saa pärast igat klienti käsi pesta ning tööandja ei ole meile ka desinfitseerimisvahendeid andnud. Samuti ei ole töötajatele antud kindaid.

Vastab Piret Kaljula, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant: tegelikult teame me kõik, et rahatähed võivad olla tõepoolest räpased selles mõttes, et nende peal võib olla erinevaid haigusetekitajaid. Sularaha käideldes tasuks olla ettevaatlik niikuinii ja käsi tihti pesta. Tänases olukorras tasuks müüjatel ja kassapidajatel olla eriti hoolikas. Näiteks toidupoodide kassades ei ole reaalne peale iga kliendi teenindamist käsi pesta, aga kassapidaja tervise kaitsmiseks on hügieeninõuete täitmine ülioluline. Seega palume tööandjatel läbi mõelda töötajate kätepesu võimalused, käte desinfitseerimisvõimalused (käte desinfitseerija igale töötajale ) ja vajadusel väljastada kassapidajatele kindad (kindaid peab olema piisava varuga, et neid saaks vajadusel vahetada).

Vaata ka:

Foto: Pixabay

Tagasi
Sularaha kui võimalik nakkusallikas
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks