Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: aknast kukkumine

14.02.2020


Mis juhtus: Koristaja tööülesannete hulka kuulus ka akende pesu suurpuhastuse ajal. Töötaja hakkas pesema hoone esimese korruse aknaid. Akna pesemiseks tõusis töötaja mööda kolmeastmelist treppredelit 40 cm laiusele aknalauale ja hakkas akent pesema. Aknalauale läks töötaja hoonest seestpoolt, ning akent pestes seisis ruumis seespool aknalaual. Ühel hetkel kukkus töötaja avatud aknast välja, miks ta kukkus, töötaja ei mäleta. Akna alumise osa kõrgus maapinnast oli kaks meetrit, kukkudes sai töötaja raskelt vigastada.

Miks juhtus: Tööandja oli korraldanud töökeskkonna riskianalüüsi, milles oli hinnatud töötajate kukkumisi kõrgustest, sealhulgas akende pesemisel. Tööandja oli koostanud ohutusjuhendi koristajale, ohutusjuhendis ei olnud kirjeldatud kõrgustes töötamist.

Töötaja ametijuhendis oli sõnaselgelt kirjas kohustus pesta aknaid, samuti oli akende pesemine hinnatud töökeskkonna riskianalüüsi käigus mis tähendab, et tegemist ei olnud esmakordse ega juhusliku tööülesandega. Ehk tööandja oli tööohutusse panustanud - viinud läbi töökeskkonna riskianalüüsi, koostanud ohutusjuhendi ja töötajat juhendanud, kuid kahjuks juhtus ikkagi raske tagajärjega õnnetus.

Selle õnnetuse põhjuseks oli see, et justkui teati mida ja kuidas teha ei olnud sellesse siiski süvenetud. Ehk ei olnud lõpuni selgeks mõeldud see, kuidas vältida kukkumise ohtu akende pesemisel. Tasuks mõelda selle peale, kas ettevõtte suudab ise korraldada akende pesemine töötaja jaoks ohutult või oleks targem osta akende pesemine sisse teenusena.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: aknast kukkumine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks