Avaleht / Uudised

Tööstressi videod

17.10.2019


Tööstressi võib esineda igas ametis ning selle hulk on viimaste aastakümnete jooksul mitmekordistunud. Tööstress ilmneb, kui ei suudeta toime tulla töökeskkonna esitatud nõudmistega, töötajal on vähene kontroll oma töötamise üle, vähene tugi või hirmud ja eelarvamused, millega ei osata teadlikult tegeleda.
Stress pole alati halb – väike kogus stressi aitab meil püsida energilise ja fokusseerituna, vältida vigu ja olla valvas õnnetuste ärahoidmisel.
Kui aga ülemäärane stressitase on pikaajaline, hakkab ilmnema stressi negatiivne toime: töörõõm kaob, ilmnevad erinevad kehalise tervise ja psüühilised häired.
Tööinspektsioonil on valminud viis tööstressi eri aspekte käsitlevat videot. Räägime klipides stressi olemusest ja pakume ka lahendusi. Mis sümptomite põhjal saab ära tunda stressi? Mille poolest on erinev õpetaja stress? Kuidas aidata stressis kolleegi? Kuidas säilitada enda töövõimet? Vaata ja saad teada!
Tööstressiga seotud ka palju teisi tegureid, nendega on võimalik pikemalt tutvuda Psühhosotsiaalsete ohutegurite alamlehtedel.

Lisaks on tööstressiga seotud ka palju teisi tegureid, nendega on võimalik pikemalt tutvuda Psühhosotsiaalsete ohutegurite alamlehtedel.


Tagasi
Tööstressi videod
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks