Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: sõrmeluu murd puuri vahetamisel

04.10.2019


Paljud tööõnnetused juhtuvad harjumuspäraste liigutuste ja tööülesannete teostamisel. Põhjus on lihtne - üht ja sama liigutust tehakse kümneid kordi päevas ja nii kümneid aastaid järjest, kuid sadu, isegi tuhandeid kordi ei juhtu midagi halba. Vigastuse saamiseks piisab aga ühest korrast, ühest vääratusest või ühest väikesest välisest mõjurist.

Mis juhtus:

Ehitaja üheks töövahendiks oli ühefaasilisel vahelduvvoolutoitel töötav lööktrell. Pärast uue puuri paigaldamist padrunisse tahtis ta kontrollida, kas puur on korralikult padrunis. Töötajal olid käes kummeeritud töökindad. Ajal, mil ta hoidis vasakut kätt vastu puuri ja padrunit, vajutas ta tahtmatult trelli lülitile. Kuna töötaja ei olnud enne puuri vahetamist lööktrelli pistikut vooluvõrgust lahti ühendatud, käivitus trell lülitile vajutades. Pöörlema hakanud puur haaras kaasa töötaja kinnastatud käe ja selle tulemusel murdus töötaja sõrmeluu.

Miks juhtus:

Tööõnnetuse põhjusteks oli eksimine ühe põhilise elektrikäsitööriistade kohta kehtiva ohutusnõude vastu. Enne kontroll- või hooldustoimingute teostamist tuleb alati tööriist vooluvõrgust lahti ühendada. Selle nõude järgimine välistab, et toimingute käigus kogemata lülitile vajutades tööriist käivitub.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: sõrmeluu murd puuri vahetamisel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks