Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: terrassil komistamine

10.07.2019


Mis juhtus

Suvisel ajal oli restoranil avatud ka väliterrass. Töötaja ülesanneteks oli tellimuse võtmine klientidelt, toitude serveerimine ja laudade koristus. Selleks tuli tal tihti liikuda restorani siseruumidest väliterrassile. Väliterrass oli siseruumidest veidi madalamal ning põrandate tasapindade erinevuse tõttu tuli terrassile liikuda mööda kaheastmelist treppi. Tööõnnetus juhtus laudade koristuse ajal. Töötaja oli asetanud lahkunud klientidest jäänud mustad nõud ühele käele ja teisega hoidis nõusid, et need ei kukkuks. Trepiastmetele jõudes töötaja libises, kaotas tasakaalu ja kukkus koos käel olnud nõudega. Mitmed nõud purunesid ning taldriku kild tekitas labakäele sügava lõikehaava, mistõttu oli töötaja töölt eemal peaaegu kuu aega. 

Miks juhtus

Enne tööõnnetust oli tibutanud vihma ja trepiastmed olid sellest tingitult tavalisest libedamad. Trepiastmetele oli küll liimitud riba, kuid see oli pigem astmete märgatavamaks tegemiseks kui libisemise vältimiseks ning märja astmepinna puhul ei välistanud need libisemist.

Väliterrasside puhul on komistamise või libisemise vältimiseks parim, kui terrassi ja hoone põrandad on samas tasapinnas ning mingeid astmeid üldse ei ole. Kui ilma astmeteta ei saa, siis tuleb valida astmetele materjal, mis ka märjaga ei muutu nii libedaks, et põhjustaks libisemist. Kui ka seda ei saa teha, tuleb trepiastmetele kinnitada spetsiaalsed ribad, mis on ette nähtud libisemise vältimiseks. Tavalise kileriba kleepimine libisemisohtu ei vähenda vaid võib pigem suurendada.

Lisaks liikumistee libedaks muutumise vältimisele tuleb valida töötajatele jalanõud, mille talla kuju ja materjal on sellised, mis terrassil ja astmetel liikudes vähendavad libisemisohtu.

Juhtumit uuris töökeskkonna konsultant Rein Reisberg

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: terrassil komistamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks