Avaleht / Uudised

Tööõnnetus kaubanduses

12.03.2019


Mis juhtus?

Kaupluse lattu toimetati metallist rataskonteineriga kaupa. Kuna laos oli ruumi vähe, otsustas kaupa toonud autojuht konteineri müügisaali lükata. Autojuht lükkas konteineri müügisaali viiva tõstukse juurde ning avas puldiga tõstukse. Kui uks hakkas ülespoole liikuma, jäi ukse väljaulatuv osa konteineri külge ning haaras selle kaasa. Üks töötaja komplekteeris laos tõstukse läheduses juurvilju. Kaupa täis konteiner tuli raskuse tõttu ukse küljest lahti ja kukkus peale juurvilju komplekteerinud töötajale. Kannatada saanud töötaja pidi rindkere põrutuse tõttu haiguslehele jääma.

Miks juhtus?

Tõstukse kasutamisel esineb oht, et inimesed või esemed võivad jääda ukse vahele. Laoruumis oleks saanud märgistada alad, mis on ette nähtud kauba ladustamiseks. Märgistus oleks aidanud vältida olukorda, kus autojuht asetab kauba selleks mitte ette nähtud kohta ja põhjustab seetõttu ohtliku olukorra. Tööandja oleks pidanud autojuhti kehtivatest märgistustest ja ohualadest teavitama ning juhendama, kuidas käituda juhul, kui laoruumi rohkem kaupa ei mahu.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus kaubanduses
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks