Avaleht / Uudised

Kasuta isikukaitsevahendeid ka lihtsatel töödel

Mis juhtus?

Ettevõttes kaks aastat tööl olnud ehitustöötajat oli  juhendatud tööd õigesti ja ohutult tegema ning talle oli antud nõutavad isikukaitsevahendid. Ehitustöötaja läks ilma ohutusrakmete ja kiivrita ehitusjärgus eramaja katusele, et sealt lumi alla lükata. Katusel oli lume tõttu libe. Töötaja libises ja kukkus katuselt maapinnale. Kukkumise tagajärjel sai töötaja kerge ajuvapustuse ehk peapõrutuse.

Miks juhtus?

Ehitustöötaja tegi tööd kõrgemal kui 2 meetrit maapinnast. Ohutuse tagamiseks tuleb sellisel juhul kanda ohutusvööd või -rakmeid ning kinnitada need ohutustrosside või –köitega. Töötajale olid vastavad isikukaitsevahendid väljastatud ning ta oleks pidanud kandma ohutusvööd ja kiivrit, mis on lõua alt kinnitatud, et see ei tuleks kukkumise korral peast ära. Töötaja aga rikkus kohustust kanda isikukaitsevahendeid, mida tööandja oli ohutult töö tegemiseks ette näinud. Tööandja oli kohustatud tagama, et töötaja ei tee kõrgtööd ohutusvööta ja kiivrita. Tööandja pidi lisaks isikukaitsevahendite väljastamisele ka kontrollima, et neid kasutatakse ning töötaja teeb tööd nii nagu teda juhendamise käigus õpetati.

Foto: Juss Saska

Tagasi
Kasuta isikukaitsevahendeid ka lihtsatel töödel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks