Avaleht / Uudised

Jaapanlased käisid uurimas, kuidas Eestis vähenenud töövõimega inimesi kaasatakse, arubalased tutvusid e-töötukassaga

06.02.2019


Jaapani delegatsiooni kuulusid mitmed suurkorporatsioonide esindajad, keda huvitas eelkõige millist tuge pakub Eesti Töötukassa vähenenud töövõimega inimestele tööotsinguteks ja tööl püsimiseks.

Eriti pakkus külalistele huvi, kuidas aidatakse vähenenud töövõimega inimestel üha digitaliseerivas maailmas hakkama saada ja milliseid arvutikoolitusi sihtrühmale pakutakse.  Eelmisel aastal osales töötukassa kaudu erinevatel koolitustel ligi 4000 vähenenud töövõimega inimest. Kõige enam just IT alastel koolitustel.

Jaanuari keskel käisid töötukassa e-lahendustega tutvumas Aruba kõrged riigiametnikud. Töötukassas tutvustati neile iseteenindusportaali võimalusi, online avalduste ning automaatotsuste tegemist.  Juba eelmise aasta novembri lõpust saavad inimesed e-töötukassas ennast töötuks registreerida ja tööandjad taotleda vähenenud töövõimega inimeste eest sotsiaalmaksu soodustust. Otsus tehakse automaatselt kui avaldus on esitatud läbi e-töötukassa ning ei ole mingeid takistusi inimese töötuna arvele võtmisel.

Arendustöödega jätkatakse, et pakkuda tulevikus rohkem võimalusi e-kanalite kaudu töötukassaga suhelda. Kogu protsess muutub nii kiiremaks ja täpsemaks ja mis peamine – kliendile lihtsamaks ja mugavamaks. Nii ei pea tööandjad ja töötud tulema esindusse, vaid saavad endale sobival ajal ja kohas e-töötukassa kaudu osa taotlusi ära teha.

Nii jaapanlased kui arubalased käisid Eestis e-Riigi Akadeemia kaudu.

Allikas: Eesti Töötukassa

Tagasi
Jaapanlased käisid uurimas, kuidas Eestis vähenenud töövõimega inimesi kaasatakse, arubalased tutvusid e-töötukassaga
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks