Avaleht / Uudised

Ragn-Sells peresõbralikkusest: Tänases maailmas on igal töötajal vabadus ise defineerida milline on tema pere!

05.02.2019


Üle 135 aasta tegutsenud pereettevõte Ragn-Sells on loodud selleks, et hoida puhast elukeskkonda, kus ka järeltulijatel oleks hea elada. Mida ettevõttes peresõbraliku keskkonna loomiseks tehakse, kirjeldab personalijuht Kaire Parve.

Ragn-Sells on läbi aegade olnud peresõbralik ettevõtte. „Meie ettevõte on loodud selleks, et muuta maailm paremaks paigaks. Pereväärtuste ja vastutustundlikkuse kandmine on meie DNAs,“ ütleb personalijuht Kaire. Peresõbraliku märgise pilootprojektis kaasa löömine andis ettevõttele võimaluse muuta tegevus veelgi fokuseeritumaks. „Mõistsime, et seda pereväärtusi edendavat kultuuri tahame uhkusega kanda ning on auasi seda ka teistele ettevõtetele tutvustada,“ sõnas Parve.

Peresõbraliku ettevõtte töötajad ootavad juhtkonnalt paindlikkust, vastutulelikkust ja inimlikkust. Väga palju loeb hoiak ja suhtumine, et pere on tähtis. „Näiteid on lihtne tuua: kui meie tippjuht koosoleku ajal telefonikõnele vastab – vabandades, et tal on kokkulepe tütrega, kellele lubas kõne kaugusel olla – siis sellest näevad ka teised töötajad, et hindame pereväärtusi päriselt. Need ei ole pelgalt sõnad või kuldne märgis seinal, see on meie kultuur“ kirjeldab Parve.

Tänapäeva mitmekesises ja paindlikus maailmas on oluline, et Ragn-Sells laseb töötajatel perekonna ise enda jaoks defineerida. „Oleme andnud inimestele vabaduse ise otsustada, keda nad kutsuvad perepäevadele,“ selgitab Parve. „Sirvisin hiljuti lennukis ühte ajakirja ja silma jäid suurte autotootjate reklaamid, nendelt oli hästi näha, et pere tähendus on tänaseks muutunud, See ei ole enam ema isa lastega, vaid see võib koosneda erinevatest rassidest, see võib olla samasooline paar, see võib olla noor edukas inimene oma lemmikloomaga, üksikvanem lapsega. Selline tolereerimine toob Ragn-Sellis põnevaid inimesi, loob usaldust ja perekondlikku kokkuhoidvat õhkkonda.“  „Pole küsimustki, kas pere lemmiklooma arstile viimine on tähtis. Oma pereliikme eest hoolitsemiseks leiame alati võimaliku aja. Olgu see siis vanaema, keda on vaja erakorraliselt vaatama minna, või laps, kellel täna hoidjat pole.“ Lisaks on võimalus laps või hästikäituvad lemmikloomad tööle kaasa võtta.

Ettevõttes väärtustakse väga tervist, sest terve töötaja on rõõmus ning tahab oma töös areneda. Arenev inimene on entusiastlik ja siis on juba ettevõtte head tulemused loomuliku boonusena kaasas. „Väga oluline meie töötajate valikul ja arengus on roheline mõtteviis, keskkonnahoidlik suhtumine, taaskasutuse väärtustamine. Meid kõik seob üks maailma parandamisesse uskuv mõtteviis. Seeläbi hoiamegi teineteist nagu perekonda,“ ütleb Parve.

Pere, tervis ja keskkonnahoid on olulised märksõnad kõigi ettevõtte tegevuste juures. Ettevõte maksab töötajatele ka sporditoetust, sünnitoetust, matusetoetust ning lapsehoolduspuhkusele minekul tehakse emale või isale kingitus. Ka lapsehoolduspuhkusele minejatega hoitakse kontakti ja soovi korral võimaldatakse meeskonnatöös osaleda osalise tööajaga. Kui vabaneb või luuakse  ametikoht, mis võiks olla kodus olevale lapsevanemale uueks väljakutseks, ei ole lapsehoolduspuhkuse aeg takistuseks karjäärialasel edasiliikumisel.

Töölt lahkujatega tehakse lahkumisvestlused, mille käigus uurime, mida ettevõte saaks veel paremini teha, et oma inimesi väärtustada ja hoida. „Tuleb lubada oma inimestel soovi korral tiibu sirutada. Samas hoiame sõbralikke suhteid ja paljudel juhtudel on inimesed  peale rohelisema rohu kogemuste saamist väljaspool Ragn-Sellsi oma tee meie juurde tagasi leidnud,“ tõdeb Parve.

Ettevõttes, kus on palju erinevaid ametikohti, ei ole lihtne ühtekuuluvustunnet tekitada. „Suur osa meie töötajatest on autojuhid, sorteerijad, kes teevad väga rasket tööd. Oleme palju panustanud, et nende töö oleks lihtsam ja tervist säästvam, et töötajate kaasad saaksid olla kindlad, et nende kaaslane jaksaks veel ka töölt tulles laste ja perega tegeleda,“ kirjeldab Parve. Samas kohanevad töötajad heade ja paindlike tingimustega väga kiiresti. „Meil on loomuses soovida üha rohkem, samas on oluline inimestele meenutada, mida kõike me täna juba pakume.. Vahel on ju nii et kui õnn on oma õue peal, seda ei näe. Mõistlik on aeg ajalt väärtuspakkumine üle vaadata, kas saaksime samade ressursside juures pakkuda inimestele asju, mis neile rohkem rõõmu ja motivatsiooni pakub“ nendib personalijuht.

Ragn Sells jooga töötuba tervele perele

Tagasi
Ragn-Sells peresõbralikkusest: Tänases maailmas on igal töötajal vabadus ise defineerida milline on tema pere!
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks