Avaleht / Uudised

Arvamuslugu: Juht, sa oled tähtsam kui perearst

27.12.2018


Laenan sissejuhatuseks lause Estraveli juhilt Anne Samlikult: “Juhi kõige suurem väljakutse on hoolitseda selle eest, et töötaja oleks päevas vähemalt kaks korda õnnelik – tööle tulles ja töölt ära minnes.”

Civitta ja Sotsiaalministeeriumi koostöös veame juba mitmendat aastat peresõbraliku tööandja märgise programmi, et innustada ja juhendada Eesti organisatsioone nende teekonnal olemaks paremad tööandjad. Projekt annab võimaluse organisatsioonidel läbi mõelda kümneid või tegelikult isegi sadu erinevaid tegevusi, mille abil oma töökeskkonda töötajasõbralikumaks muuta. Kõigil neil on oma kasu ja mõju, kui neid rakendada läbimõeldult ning järjepidevalt. 

Aga...., ühestki meetmest pole tegelikult kasu, kui juht ei pea oma töötajatest lugu, kui juhi suhtlusstiil on kritiseeriv ja alandav või ahistav. Väidetavalt tunneb suur osa töötajatest, et kõige suurem töine stressiallikas on nende otsene ülemus. Samas on tõenäoliselt äärmiselt vähe neid juhte, kes hommikuti tööle tulles seavad endale eesmärgiks töötajate elu ebameeldivaks muutmise. Sellest hoolimata kohtleme me juhtidena tihti oma töötajaid erinevalt, kui oma perekonda ja sõpru. 

Vaatame siis peeglisse. Kas võib olla, et hoolimata investeeringutest, mida me juhtidena teeme töökeskkonna parandamisse – uus kontor, sporditoetused, puuviljad, massöörid, firma poolt korraldatud peod ja uhked välismaised suvepäevad - oleme ühed lahjad juhid, kui suhtume töötajatesse kui asjadesse, mitte kui inimestesse, kes on sarnased meie perele ja sõpradele? 

Olgem ratsionaalsed ja investeerime sinna, kus investeering kõige rohkem tagasi toob. Investeerime enda ja oma kaasjuhtide suhtlusoskusesse ning võimaldame töötajatel tulla tööle rõõmsalt, teha tööd toetavas õhkkonnas, lõpetada tööpäev hea tujuga, et lasta positiivsetel emotsioonidel end  tööväliselt taastoota. 

Me oleme olulisel kohal töötajate sotsiaalses suhtlusvõrgustikus ja mõnikord kõige olulisem osa sellest. See tähendab, et meie mõju töötaja heaolule ja tervisele on vähemasti sama suur, kui inimese perearstil. Seega on meil ainulaadne positsioon, et mõjutada positiivselt oma meeskonna käekäiku ja üldist heaolu. 

Aitame oma organisatsioonil saada edukamaks ning lepime selle jaoks kokku, et ei anna põhjust rääkida juhtidest kui ülbetest ja kalkidest mölakatest, kelle tõeline mina avaldub alles juhiks saades. Suhtume oma positsiooni tõsiselt ja toetame töötajate heaolu igapäevaselt, et arstile minna ei oleks vajagi.

Ander Ojandu
Civitta partner

Tagasi
Arvamuslugu: Juht, sa oled tähtsam kui perearst
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks