Avaleht / Uudised

Peresõbraliku tööandja märgise pälvinud tööandjad räägivad, millist väärtust programm neile lõi

27.11.2018


2018. aasta oktoobris toimunud peresõbralike tööandjate tunnustusüritusel pälvisid kokku 13 tööandjat lõppmärgise. Konkursiga valitud tööandjad läbisid lõppmärgise saamiseks pooleteise aasta jooksul põhjaliku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi, mille jooksul muudeti organisatsiooni töökultuuri ja keskkonda peresõbralikumaks.

Teiste seas pälvis peresõbraliku tööandja kuldtaseme ka Proekspert AS, mille personalijuhi Liis Paemurru sõnul andis Sotsiaalministeeriumi peresõbraliku tööandja märgise programm neile kindluse, et organisatsioon liigub õigel teel. Ta toob olulise kasuna välja, et muuhulgas sai programmitegevuste vältel tutvuda nii teiste pere- ja töötajasõbralikke vaateid jagavate tööandjatega kui tutvustada rohkem ka enda organisatsiooni ja tegevusi. Seeläbi kujunes välja toetav ja üksteise kogemustest õppimist võimaldav tugivõrgustik.

Ka peresõbraliku tööandja pronkstaseme pälvinud Baltic Restaurants Estonia AS personalijuht Gerdi Tilts nõustub, et konkurss aitas luua omamoodi võrgustiku organisatsioonidest, kes jagavad samu väärtusi. Seeläbi sai omavahel kogemusi jagades teiste tehtust õppida, võtta kasutusele parimad praktikad ja näidata teed uute mõtetega.   

„Lisaks oli peresõbraliku tööandja märgise programmis osalemine meie jaoks omamoodi kraadimiskoht ja võimalus saada teada, kas oleme seni tehtud otsustega õigel teel ja kuidas meid tööandjana väljastpoolt tajutakse,“ kirjeldas Gerdi Tilts programmist saadud väärtust. „Tööandja panus on õige töökultuuri loomisel kahtlemata investeering, mis ühtpidi suurendab usaldust tööandja vastu ning teistpidi muudab ka töötajad rõõmsamaks.“

Liis Paemurru lisab, et kuigi peresõbralikkus on olnud alati Proeksperdi DNA-s, aitas peresõbraliku tööandja märgise programm kujundada tegevustele täiendava väärtusliku raamistiku ja struktuuri. „Sügisel pälvitud kuldne märgis aitab meil veel paremini näidata ennast maailmale peresõbraliku tööandjana ning inspireerida seeläbi ka teisi ägedaid organisatsioone. Meil on hea meel, et peresõbralikkusest on kujunemas meie kõigi asi,“ rõõmustab Paemurru.       

Tagasi
Peresõbraliku tööandja märgise pälvinud tööandjad räägivad, millist väärtust programm neile lõi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks