Avaleht / Uudised

Kuum ilm võib kaasa tuua ootamatute tagajärgedega tööõnnetuse

14.06.2018


Jätkame 2018. aastal erinevate lugude avaldamist rubriigis "Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda". Oleme vaatluse alla võtnud ühe reaalses elus juhtunud tööõnnetuse, mida analüüsib Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant. Juhime tähelepanu sellele, mida oleks saanud ning saab tööohutuse seisukohast ette võtta, et sarnaseid juhtumeid edaspidi vältida. Kasulikke näpunäited jagub nii tööandjatele kui ka töötajatele. Tööelu portaal soovib kõigile turvalist töökeskkonda.

Mis juhtus?

Suvesoe oli kestnud juba mitu nädalat ja temperatuurid ei näidanud sugugi alanemise märke. Erinevalt selle aasta kevadöödest, oli tol suvel ka öised õhutemperatuurid pigem troopilised ja alla 28 kraadi ööpäeva keskmine eriti ei langenudki.

Töid tehti hoone katusel, mis oli küll lamekatus, kuid katuseakendega. Nagu öeldud, olid ilmad väga kuumad ning selle tõttu olid ka katuseaknad avatud. Kuivõrd katusetöid tehti tõrvapapi ja pigitamisega, oli katusel veelgi palavam, sest must värv akumuleerib soojust intensiivsemalt.

Nii juhtuski, et suure kuuma ja füüsilist jõudu vajava töö tõttu kukkus üks ehitustöölistest kokku. Kahjuks aga toimus teadvuse kadu katuseakna läheduses ning töötaja kukkus katusaknast sisse alloleva ruumi põrandale. Nii oli kukkumine sedavõrd kõrgem ning tagajärjed rängemad.

Töötaja jäi küll ellu, kuid saadud vigastusest tema mõistus ei taastunud. Nii ei olnud ka hiljem võimalik saada töötajalt selgitusi, mis juhtus.

Miks juhtus?

Et taolised õnnetused oleksid olemata, tuleks veelkord hinnata, kas tööandja on teinud kõik endast oleneva. Ei tohi unustada, et ka lamekatus ei ole täiesti ohutu.

Abinõud taoliste juhtumite vältmiseks:

  1. Piisavalt joogivett, mis oleks kerge soolasisaldusega (mineraalvesi on sel puhul parim variant).
  2. Hele peakate, mida ideaalis võiks märjaks teha, et jahutus paremini toimiks ning ülekuumenemine ei ohustaks.
  3. Piirded nendesse kohtadesse, kus on allakukkumise oht – ära unusta katuseservi  ega katuseaknaid.
  4. Piirded ei tohi nende vastu minemisel/neisse sattumisel ei puruneda, vaid peavad tõkestama /vältima kukkumise.
  5. Töö- ja puhkeaeg paika ning puhkus jahedamas (aga mitte külmas) ruumis!


Tagasi
Kuum ilm võib kaasa tuua ootamatute tagajärgedega tööõnnetuse
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks