Avaleht / Uudised

Juhendamine võtab hetke, tööõnnetus võib võtta elu

17.10.2016


Eestis juhtub iga päev keskmiselt 13 tööõnnetust, 22% kõigist tööõnnetustest on raskete tagajärgedega ning aastas kaotame seeläbi miljon töötundi! Selle põhjuseks on sageli töötaja puudulik väljaõpe ja juhendamine, juhendamisel tutvustatud nõuete mittejärgimine ning probleemid töötervishoiu ja tööohutusega tegelevate töötajate valimise ja määramisega.

Töötaja jaoks tähendab tööõnnetus keskmiselt enam kui 200 töötunni ulatuses ametipostilt puudumist ning tööandja jaoks ligi 1200€ kahju kandmist. Kahju kandmine on aga välditav. Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri andmetel toovad investeeringud tööohutuse ja töötervishoiu tagamisse pikemas perspektiivis rohkem tulu kui on esmased kulutused. British Safety Council’i andmetel võib kulu-tulu suhe olla lausa 1:12, mis tähendab, et sellest võidavad nii töötaja kui tööandja.

Kampaania „Tunne oma õigusi – juhendamine ja väljaõpe“ eesmärgiks on motiveerida töötajaid ja tööandjaid pöörama senisest rohkem tähelepanu tööohutuse ja töötervishoiu parendamisele ning astuma ettevõtetes reaalseid samme turvalisema ja produktiivsema töökeskkonna suunas. 

Kontrollige järgnevast nimekirjast, kas teie ettevõttes on kõik nimetatud punktid täidetud! 

Töötajate tervist ja ohutust ning ettevõtte kasumlikkust hindavas organisatsioonis on:

Miks tuleb eelpool toodule tähelepanu pöörata?

Tööõnnetusi puudutavad faktid.

  • Eelmisel aastal registreeriti Eestis 4774 tööõnnetust.
  • 35% kõigist tööõnnetustest juhtub töötajatega, kes on tööl olnud alla aasta. Need on nii noored, äsja tööelu alustanud inimesed kui ka need, kes on vahetanud töökohta ja töövõtted uuel kohal pole veel selgeks saanud.
  • 22% kõigist tööõnnetustest on rasked tööõnnetused.
  • Mullu esines erinevaid rikkumisi 91% Tööinspektsiooni kontrollitud ettevõtetes.
  • 1 raske tööõnnetus = 7 kerget tööõnnetust = 189 ohuolukorda või juhtumit, millega ei kaasne tervisekahjustusi.

Panusta ohutusse, kohe!

Loe lisa juhendamise ja väljaõppe lehelt!

Tagasi
Juhendamine võtab hetke, tööõnnetus võib võtta elu
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks