Menüü

Avaleht / Uudised

Tervise Arengu Instituut alustab sellest aastast tervisekuude traditsiooni, mis on mõeldud abiks tööandjatele tervist toetavate tegevuste elluviimiseks.

14.01.2016


Tervisekalendris on üheksa kuud jaotatud erinevate terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub aastarütmi terviseriskide, tervisetähtpäevade ja Tervise Arengu Instituudi korraldatavate traditsiooniliste kampaaniate toimumise ajast. Nii on jaanuari teemaks vigastuste ennetamine, fookusega libedal kukkumistel. Veebruari teemaks  on vähiennetus, märtsis pööratakse tähelepanu sõltuvustele ning aprillis südametervisele jne. 

Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga organisatsioon ise valida. „Selleks võib olla töötajate põhjalikum teavitus, neile aktiivse osalemise võimaluste pakkumine, uute oskuste õpetamine, heade kogemuste jagamine või muu tervist toetav tegevus,“ selgitas Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Külli Luuk.

Tervise Arengu Instituut pakub igal kuul temaatilisi materjale ja teavet. „Lisaks tutvustavad igal teemakuul koostööpartnerid töökoha tervisedenduse võrgustiku liikmete seast oma teadmisi ja kogemusi vastavate teemade käsitlemisel organisatsioonides,“ lausus Luuk.

Jaanuari teemaks on  vigastuste ennetamine, täpsemalt on fookuses kukkumised libedal pinnal.  Kukkumisega seotud tööõnnetused toovad igal aastal kaasa suure tervisekao. Nii  registreeriti 2015. aastal  Tööinspektsiooni poolt kukkumisi 890 korral, neist samal tasapinnal 577. Kukkumised leiavad sageli aset kiirustamisel või halbade asjaolude kokkulangemisel, kuid paljusid neist oleks võimalik ära hoida.

Teemakuude materjalidega on võimalik tutvuda Terviseinfo portaalis.

Töökoha tervisedenduse võrgustik Eestis on tegutsenud kümme aastat. Võrgustikku kuulub praegu 236 asutust ja ettevõtet ning see hõlmab ligemale igat kümnendat tööhõives osalejat.

Lisainfo:

Külli Luuk
telefon 659 3968
kylli.luuk@tai.ee

Maris Jakobson
avalike suhete nõunik
telefon 659 3906, 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee

 

 

Tagasi
Tervise Arengu Instituut alustab sellest aastast tervisekuude traditsiooni, mis on mõeldud abiks tööandjatele tervist toetavate tegevuste elluviimiseks.
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks