Avaleht / Uudised

Tööminutid: rasedus- ja sünnituspuhkus

03.03.2014


Viimastes Tööminutite saadetes on tööinspektor-jurist Neenu Pavel rääkinud puhkustest. Võiks arvata, et teema on ennast ammendanud, aga tegelikult leidub veel puhkustega seonduvaid küsimusi, mis kodanikele muret tekitavad.

Just kevad on see aeg, mil lapseootel noored naised esitavad Tööinspektsioonile küsimusi puhkuse kohta. Seetõttu olid selle nädala saates fookuses rasedus- ja sünnituspuhkusega seonduvad probleemid.

Teatavasti on rasedus- ja sünnituspuhkuse kestuseks 140 päeva. Lisanduvad veel teised puhkuseliigid, mida töötajal on õigus saada. Selleks, et täpselt teada, kuidas kasutada erinevaid ettenähtud puhkuseid ning mida tuleks tähele panna minnes rasedus- ja sünnituspuhkusele, kuula värsket Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Lisainfot erinevate puhkuste liikide kohta leiab Tööelu portaali vastavalt teemalehelt.

 

 

Tagasi
Tööminutid: rasedus- ja sünnituspuhkus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks