Avaleht / Uudised

Tööminutid: Missusugune peaks välja nägema tööleping?

27.09.201323. septembri Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu töölepingu teemal, et missugune see peaks välja nägema, millised on konkreetsed tingimused ja teavitused ehk kõigest, mis peaksid töölepingus olema, et hundid oleksid söönud ja lambad elus.

Töölepingu seadus § 5 annab loetelu nendest olulistest teavitustest, tingimustest ja andmetest, mis töölepingus peaksid olema. Nendeks on poolte rekvisiidid (nimi, isiku- või registrikood, elu- või asukoha aadress, kontakttelefon, emaili aadress jne), töölepingu sõlmimise ja tööle asumise aeg, tööülessanded (võivad olla eraldi kirjeldatud ka ametijuhendis), ametinimetus (kui sellega kaasneb õiguslik tagajärg), töö eest makstav tasu (millal makstakse, kuidas makstakse, millised maksed sealt kinni peetakse), kui on olemas, siis ka muud hüved (nt autokompensatsioon), tööaeg, töö tegemise koht, põhipuhkuse kestus, töösuhte ülesütlemise tähtajad, viide töökorralduse reeglitele jne. Täpsemalt nende sisust saab ülevaate juba saadet kuulates siit.

Samal teemal leiab infot ka Tööelu portaali teemalehelt Tööleping ja selle tunnused, Lepingu eelsed läbirääkimisedTöölepingu sõlmimine, samuti vaata ka, mida on Tööinspektsiooni juristidelt küsitud töölepingu kohta ja mida vastatud – küsimuste ja vastuste rubriigid teemade juures.
 
Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Missusugune peaks välja nägema tööleping?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks