Avaleht / Uudised

Tööminutid: Töökiusamine

12.08.201312. augustil Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal töökiusamine.

Kümmekond aastat tagasi oli väga vähe juttu teemal töökiusamine, kuid viimastel aastatel on see aina enam kõneainet pakkunud. Ka Eestis on sel teemal läbi viidud uuring 2010 aastal, kus küsiti töötajate käest, et kas nad puutuvad oma töökohal kokku töökiusamisega. Tulemustest selgus, et 23% vastanutest  tunnetas seda üks kord nädalas ning 10% kaks korda nädalas.Töökiusamiseks loetakse süstemaatilist, vaenulikku ja ebaeetilist käitumist, mis kestab pikemat aega ja mille tulemusena ohver tunneb end alandatuna, abituna ja kaitsetuna.

Milles töökiuasmine seisneb, mida saab tööanda ära teha töökiusamine ennetamiseks ja vältimiseks,  saab täpsemalt saab kuulata juba siit.

Teemal kiusamine, psühhosotsiaalsed ohutegurid ja töövägivald  saab rohkem infot lugeda Tööelu portaali teemalehelt.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Töökiusamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks