Avaleht / Uudised

Tööõnnetus: komistamine katkisel vineerplaadil

01.08.2019


Mis juhtus: Ehitusplatsil vineerplaadil komistanud ja kukkunud töödejuhataja vigastas jalga nii tõsiselt, et sääreluu murd sundis ta kolmeks ja pooleks kuuks töölt eemale.

Miks juhtus: Tööõnnetus leidis aset keldrikorruse vahelae meetrise läbimõõduga ava lähedal, mis oli kaetud osaliselt purunenud ja seetõttu painduva vineerplaadiga. Sel päeval oli korrusel töid teostanud minilaadur "Bobcat" ja sõitnud üle ava katva vineerplaadi. See oli osaliselt purunenud ning ebakindlale vineerplaadile astudes kaotas töötaja tasakaalu ning kukkus. Vigastused oleksid tõenäoliselt tõsisemad, kui vineerplaat purunenuks täielikult ja töötaja kukkunuks ava kaudu kolme meetri sügavusse keldrisse. 

Kuidas ennetada: Tööõnnetust saanuks ennetada täiendavate abinõudega, sealhulgas kattes ava minilaaduri kasutuskoormust arvestava lahendusega, avakatte püsikindla kinnitamisega vahelae külge, ala piirestamise ja märgistamisega. Ehitusplatsile oli määratud peatöövõtja, kes vastutab selle eest, et ehitustöö ei ohustaks ehitusplatsil töötavaid isikuid. Selle tagamiseks kohustub ehitusplatsi koordinaator ehitustööde ajal jälgima, et ohualad oleksid märgistatud ja vajalikud ohutusabinõud kasutusele võetud ning korraldama ja koordineerima tööohutusalast tegevust. Tööandjad, kelle töötajad seal töötavad peavad samuti ohutusabinõusid oma töötamise alas tarvitusele võtma ning arvestama koordinaatori korraldusi. Igaühe kohus on teavitada oma tööandjat ja ehitusplatsi koordinaatorit, kui ohtlik koht või töötamine avastatakse.

Foto: Pixabay

Tagasi
Tööõnnetus: komistamine katkisel vineerplaadil
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks