Avaleht / Uudised

Täna toimub seminar „Eesti vanemaealine – üksi või üksi jäetud?“

18.10.2018


Kell 10:45 ministeeriumide ühishoones algava seminari eesmärk on juhtida tähelepanu vanemaealiste üksindusele, sellega kaasnevatele probleemidele. Seminaril räägitakse üksilduse seosest vananemisega ja sellest, kuidas kaasata vanemaealisi aktiivsesse ühiskonnaellu. Üritusele on kutsutud kohalike omavalitsuste juhid, sotsiaaltöötajad ja vanemaealiste organisatsioonide ja kogukonnaühenduste esindajad.  

„Soovime, et seminari lõpuks oleks kõigil veelgi parem arusaam sellest, kuidas kaasata vanemaealisi kogukonna tegemistesse,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Vanemaealised tunnevad end ühiskonna otsuste tegemisest pigem kõrvalejäetuna. Samas on uuringud näidanud, et vanemaealised tahavad olla aktiivsed ja võiksid panustada vastavalt oma soovidele ning võimetele nii kogukonna elus kui tööturul.“

Lisaks räägitakse ka vabatahtliku tegevuse arendamisest hoolekandes, vanemaealiste organisatsioonide võimestamisest ja kaasavatest tegevustest seenioride keskustes.

Seminari korraldab sotsiaalministeeriumi juures tegutsev vanemaealiste poliitika komisjon.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Täna toimub seminar „Eesti vanemaealine – üksi või üksi jäetud?“
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks