Menüü

Avaleht / Tööturule sisenejale / Noor või alaealine töötaja / Mida ma pean teadma töösuhetest? / Puhkus

Puhkus

Viimati uuendatud: 09.10.2019


Puhkus on töötajale töövaba aeg, et taastada töövõimet ja valmistuda järgmiseks tööperioodiks. Puhkust tuleb kindlasti kasutada isegi siis, kui sa väsimust ei tunne ja töötegemise õhin suur on. Hästi sisustatud ja aktiivne puhkus aitab sul eesseisva tööga veelgi paremini hakkama saada.

Tööle mineku aastal on sul õigus saada puhkust juba pärast seda, kui oled kuus kuud töötanud. Siis ei saa küll tervet puhkust, vaid täispuhkusest pool. Poolte kokkuleppel saab puhata ka varem. Koolikohustuslikul noorel on õigus saada puhkust koolivaheajal.

Igal töötajal, sõltumata sellest, millise tööajaga (täistööajaga või osalise tööajaga) ta töötab või millist tööd ta teeb, on õigus kasutada igal aastal puhkust vähemalt 28 kalendripäeva. Anna tööandjale teada, millal soovid puhkust kasutada. Selleks esita tööandjale puhkuseavaldus vähemalt 14 kalendripäeva enne puhkusele jäämist.

NB! Kui oled alaealine, on sinu puhkuse kestus 35 kalendripäeva. Kui sa tööle asudes täisealine veel ei olnud, kuid saad 18aastaseks kalendriaasta jooksul, on sul alates täisealiseks saamisest põhipuhkuse pikkus 28 kalendripäeva. 

Külastusi 16762, sellel kuul 16762

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks