Menüü

Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töötervise edendamine / Tervisedendus

Tervisedendus

Viimati uuendatud: 09.02.2016


Tervis on oluline väärtus läbi kogu meie elu. Hea tervis määrab oluliselt meie elukvaliteedi ning loob aluse isiksuse igakülgseks arenguks. Tervise edendamine võimaldab inimestel suurendada kontrolli oma tervise üle ning tugevdada seeläbi oma tervist.

Tervisedenduse üks põhialus on tõsta inimese teadlikkust ja muuta tervislikud valikud lihtsalt kättesaadavaks. Olulist rolli mängivad tervisedenduse osas nii tööandja kui töötaja. Tööandja roll on luua võimalused tervisedenduseks ja teha nende osas teavitustööd. Sinu kui töötaja roll on tõsta seeläbi teadlikkust ning hoolitseda enda tervise eest. Tervisedenduse olulised komponendid on füüsiline aktiivsus ja õige toitumine, nii füüsilise kui vaimse tervise hoidmine ning riskikäitumistest hoidumine (nt suitsetamisest ja liigse alkoholi tarbimisest hoidumine). Seega kasuta kindlasti võimalust, kui tööandja võimaldab kas tasuta või soodsatel tingimustel sportida, soodustab tervislikku toitumist töökohal, korraldab erinevaid üritusi või koolitusi töötajate tervisedenduse eesmärgil.

Külastusi 19665, sellel kuul 19665

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks