Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Ohutusjuhend

Ohutusjuhend

Viimati uuendatud: 16.01.2020


Töötaja tööleasumisel on tööandjal kohustus viia töötajale läbi sissejuhatav juhendamine ja esmane juhendamine töökohal. Nii sissejuhatav juhendamine kui esmane juhendamine töökohal viiakse läbi tööandja kinnitatud kirjaliku ohutusjuhendi alusel. Ohutusjuhendi põhiliseks eesmärgiks on anda töötajale info kuidas oma tööd ohutult teha. Juhend peab olema koostatud arvestades konkreetse ettevõtte töökeskkonda ning töökeskkonnas kasutatavaid masinaid ja seadmeid. Täpsemalt ohutusjuhendi koostamise kohta leiab informatsiooni tööandja vaatest.

Andes allkirja juhendamise läbiviimise kohta võtab töötaja vastutuse, et käitub lähtuvalt ohutusjuhendis ettenähtule. Seetõttu on oluline märgates ohutusjuhendis ebakõlasid või käske ja keelde, mida ei ole võimalik täita, sellest tööandjat teavitada. Juhendamise läbiviimine ja juhendamise oma allkirjaga kinnitamine ei ole mõttetu formaalsus, mida viiakse läbi tööinspektori jaoks, vaid tegemist on väga olulise protseduuriga, mille kvaliteedist võib sõltuda töötaja väljaõppe piisavus. Kas töötaja oskab töö käigus vältida terviskahjustuse tekkimist või mitte.  

Külastusi 23754, sellel kuul 23754

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks