Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna ohutegurid / Keemilised ohutegurid

Roadmap on Cancirogens - üleeuroopaline kantserogeenide tegevuskava

Viimati uuendatud: 25.09.2017


Igal aastal sureb Euroopas rohkem kui sada tuhat inimest kantserogeensete ainetega töötamise tagajärjel. 2017. aasta alguses võtsid tegevuskava algatajad Amsterdamis paktile alla kirjutades kohustuse edendada teadlikkust ning vahetada häid tavasid, mis ennetavad või vähendavad tööalaseid kokkupuuteid kantserogeensete ainetega.

Ühises võitluses Euroopa töökohtades kantserogeenidega kokkupuutumise vähendamiseks käivitasid nõukogu 2016. ja 2018. aasta eesistujad Madalmaad ja Austria, Euroopa Komisjon, Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur ning Euroopa sotsiaalpartnerid Euroopa Ametiühingute Konföderatsioon ja Business Europe võrgulehe www.roadmaponcarcinogens.eu.

Tegevuskava on vabatahtlik kava, mille kaudu vahetatakse häid tavasid, tõstetakse äriühingute teadlikkust kantserogeenidega kokkupuutumise kohta ja selle kohta, kuidas seda tõhusalt vähendada.

Veebileht toimib olulise sõlmpunktina kõigi kantserogeenide tegevuskava tegevustega seoses ja selle eesmärk on aidata äriühingutel jagada häid tavasid. See võimaldab vahetada teavet heade tavade kohta ning edendab tegevusi, mis tõstavad teadlikkust selle kohta, kui tähtis on vähendada kokkupuuteid vähktõve tekitavate ainetega.

Tegevuskavaga võivad liituda teised liikmesriigid, organisatsioonid, ettevõtjad, tööandjad ja töötajad, sotsiaalpartnerid, teadusorganisatsioonid, tööohutuse ja töötervishoiu spetsialistid ja muud sidusrühmad.

Kuus partnerit kutsuvad kõiki inimesi, organisatsioone ja äriühinguid liituma. Saatke meile teavet oma heade tavade või sündmuste kohta, et võimalikult paljud töökohad saaksid kasu meie jagatud teadmistest, et vähendada kantserogeenidega kokkupuutumist ja parandada töötajate tervist.

Ühendame jõud, et tuvastada ja levitada nutikaid lahendusi kantserogeenidega kokkupuutumise vähendamiseks Euroopa töökohtades ja töötajate tervise parandamiseks.

Liituge kantserogeenide tegevuskavaga täna, saage ajakohastatud teavet tegevuskava kohta ning saage ainulaadse ja väärtusliku kogukonna liikmeks, milles käsitletakse töötajate tervist, uuendusi ja lahendusi kogu Euroopas.

Külastusi 1628, sellel kuul 1628

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks