Menüü

Avaleht / Töötajale / Töökeskkond / Töökeskkonna ohutegurid / Bioloogilised ohutegurid

Tagasi tööle

Viimati uuendatud: 13.05.2020


Juhised tööle naasmiseks 

Laadi alla Sotsiaalministeeriumi plakat PDF kujul

 1. Haigena jää koju! Haigestunud töötajatel palu jääda koju! Terviseameti soovitused COVID-19 kahtlusega inimesele või nakatanule
Hoia distantsi!
 1. Enne inimeste tööle lubamist selgita välja, kuidas võivad töötajad töökeskkonnas viirusega kokku puutuda ja võta kasutusele tegevused riskide maandamiseks.
 2. Mõtle läbi riskirühma kuuluvate töötajate kaitse.
 3. Vajadusel pea nõu Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultandi või töötervishoiuarstiga, kuidas töökeskkonda ohutumaks muuta.
 4. Aruta töötajatega töökeskkonnas planeeritavad muudatused läbi ja vajadusel juhenda neid enne tööle naasmist.
 5. Alusta tööd töökeskkonnas võimalusel etappide kaupa, eelista kaugtööd ja koosolekute pidamist sidevahendite kauduTutvu ka kaugtöötaja töötervishoiu ja ohutuse juhisega.
 1. Pööra tähelepanu hügieenireeglitele, kätepesule ja desinfitseerimisvahendite olemasolule sisse- ja väljapääsude, liikumisteede ning koosoleku- ja puhkeruumide juures. Terviseameti juhend - Kuidas pesta käsi.
 2. Vajadusel väljasta töötajatele isikukaitsevahendid ja juhenda, kuidas neid kasutada. Tööelu juhend: Maski ja kinnaste õige kasutamine + Terviseameti videojuhend. 
Järgi hügieeni
 1. Korralda töö ümber nii, et töökohad oleksid võimalusel üksteisest eraldatud ja et ühes ruumis viibiks korraga võimalikult vähe töötajaid.
 2. Hajuta puhkepauside aegu, et puhkeruumi ei koguneks korraga palju töötajaid.
 3. Korralda tööd viisil, et ühte töövahendit ja tööpinda kasutab võimalusel ainult üks töötaja ja taga nende regulaarne puhastamine.
Kasuta vajadusel isikukaitsevahendeid
 1. Korista ja õhuta töö- ja puhkeruume, taga korralik ventilatsioon või piisav tuulutus. Terviseameti soovitused tõhusaks puhastamiseks ja desinfitseerimiseks. 

EU-OSHA juhised

Külastusi 2658, sellel kuul 2658

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks