Menüü

Avaleht / Töötajale / Töösuhted / Võrdne kohtlemine, võrdsed võimalused / HIV-positiivne töökaaslane

HIV-positiivne töökaaslane

Viimati uuendatud: 04.09.2020


Me kõik oleme kuulnud erinevaid hirmujutte HIV-viirusest. Tihtilugu võivad hirmujutud osutuda aga müüdiks. Need samad müüdid võivad olla ka näiteks põhjuseks, miks 39% Eesti elanikest ei ole nõus töötama ühes kollektiivis HIV-viiruse kandjaga.

Kas HIV-nakatunud inimesega on ohutu koos töötada?

JAH! HIV on krooniline viirus, mis lõhub inimese immuunsüsteemi. HIV-i saab kontrolli all hoida ning täisväärtuslikku elu elada. HIV ei levi läbi igapäevaste kontaktide, nagu kätlemine, samade sööginõude kasutamine või HIV-positiivse inimese kõrval istumine. Samuti ei levi HIV tualettruumis, saunas või basseinis.

HIVi on palju uuritud ja on leitud, et HIV ei levi HIV-positiivsetelt töötajailt kolleegidele, klientidele või tarbijatele (ka toitlustusasutustes mitte). Seega võivad HIViga elavad inimesed ohutult töötada ka toitlustusettevõtetes ja meditsiiniasutustes. HIV nakkab ainult otsese verekontakti, kaitsmata seksuaalvahekorra kaudu ning raseduse-sünnituse käigus emalt lapsele, mitte igapäevastes kokkupuudetes töökohal.

Tähtis on meeles pidada, et HIV-positiivne inimene võib elada tervislikku ja produktiivset elu ning ei ole võimalik välimuse järgi otsustada, kas kellelgi on HIV või mitte. Töökohal saab igaüks kaasa aidata toetava, hooliva ja diskrimineerimisest vaba õhkkonna loomisele, mis on oluline sõltumata sellest, kas kellelgi on HIV või mitte.

Allikas: Terve Eesti Sihtasutus

Külastusi 15415, sellel kuul 15415

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks