Menüü

Avaleht / Töötajale / Töösuhted / Puhkus / Puhkuse väljateenimine ja kasutamine

Küsimused ja vastused

Viimati uuendatud: 18.07.2017


Puhkuse väljateenimine ja kasutamine

  • Kui ma töötan osalise tööaega kas minu puhkus on lühem kui 28 kalendripäeva?
  • Lapseootel naistöötaja, kelle sünnitusleht algaks 18. veebruarist, hoiatas juba ette, et esitab 02. jaanuaril puhkuseavalduse, sooviga alates 21. jaanuarist puhata 28 päeva ehk terve 2013. aasta puhkus. Kas saame sellest keelduda, kuna töötades reaalselt vaid paar nädalat saab ta peaaegu terve aasta puhkuse ette?
  • Kas minu suvisel kaitseväe õppekogunemisel oldud aeg arvatakse ikka põhipuhkust andva aja hulka?
  • Minu iga-aastane puhkus on 28 kalendripäeva. Kas ma võin võtta puhkust viie päevaste vahemike kaupa?
  • Töötan alates juunist 2012 ja pole veel puhkust kasutanud, nüüd tööandja märkis puhkuste ajakavasse ainult 28 kalendripäeva puhkust, kas mul on õigus ainult 28 kalendripäevale või saan ära kasutada ka eelmise aasta puhkuse?
  • Kas tööandjal on õigus keelduda töötajale puhkuse andmisest osana, kui see lõpeb enne graafikujärgsete puhkepäevade algust, sest need on nagunii töötaja vaba aeg? Kas puhkus peab alati lõppema nädalavahetusega? Puhkuste ajakava seda puhkuseosa ei sisalda.
  • Soovisin võtta 3 päeva puhkust, kolmapäevast reedeni, aga tööandja arvestas mulle puhkusetasu 5 päeva eest, lisades juurde veel laupäeva ja pühapäeva. Ka järgmisel korral ei lubatud mul puhkust reedega lõpetada. Kas tööandjal oli õigus nii teha?

Külastusi 6488, sellel kuul 6488

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks