Menüü

Avaleht / Töötajale / Töösuhted / Töötamine välismaal / Soome töökaitseosakonna nõustamisteenus

Soome töökaitseosakonna nõustamisteenus

Viimati uuendatud: 17.06.2020


Soome töökaitseosakonna üleriigilisel telefoninumbril 0295 016 620 antakse infot töötervishoiu ja tööohutuse ning töötingimustega seotud küsimustele.

Soome ja rootsi keeles saab infot esmaspäevast reedeni 9.00–15.00 soome ja rootsi keeles.

Inglise keeles saab infot teisipäevast neljapäevani 9.00–12.00.

Kirja, e-posti teel või muul viisil info saamiseks on soovitav võtta ühendust kohaliku töökaitseosakonnaga. Kohalikud tööakaitseosakonnad on jagatud viieks piirkonnaks ja vastutav piirkond on see, kus asub töötaja töökoht. Töökaitseosakondade nõustamisteenus on tasuta.

Kohalikud töökaitseosakonnad:

Nõustamisel käsitletakse töölepingulise suhte pinnalt tõusnuid küsimusi. Enim küsitakse nõustamisteenuselt töötasu kohta.

Kui läbirääkimised tööandjaga on tulutud, pöörduge oma ametiliidu poole.

Näiteks ehitusliit: https://rakennusliitto.fi/et/

Kui te ei ole ametiliidu liige, võite õigusabi saamiseks pöörduda teiste õigusteenuste pakkujate poole, näiteks õigusabibüroode, advokaadibüroode ja teiste eraõiguslike juristide poole. Tööinspektor ei saa aidata hagi esitamisel ega ka kohtus abiks olla.

Kui kahtlustate, et teie tööandja on maksejõuetu, võtke viivitamatult ühendust riikliku ettevõttega Majandusarengu-, transpordi- ja keskkonna keskusega (ELY-keskus), et esitada töötaja palgatagatise nõude avaldus (työntekijän palkkaturvahakemus). Palkkaturvahakemus on juriidiline palganõue. Avaldus tuleb esitada kolme kuu jooksul alates nõude maksetähtpäevast.

Lisateavet palgatagatise kohta soome keeles leiate ELY-keskuse veebisaidilt ja soomekeelne avalduse vorm.

Lisateave palgatagatise kohta inglise keeles ja inglisekeelne avalduse vorm.  

 

Külastusi 2090, sellel kuul 2090

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks