Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Võrdne kohtlemine, võrdsed võimalused / Sooline võrdõiguslikkus
Viimati uuendatud: 23.05.2017
Soolise võrdõiguslikkuse seadus (SoVS) jõustus 1. mail 2004
Seaduse eesmärk on:
Tööandjate kohustused:
Otsene sooline diskrimineerimine on isiku halvem kohtlemine
…tõttu võrreldes teiste inimestega samalaadses olukorras.
Diskrimineerimine on kõige sagedamini põhjustatud eelarvamustest ja hoiakutest, mis takistavad nägemast konkreetset inimest – tema väärtust, oskusi, võimeid jms.
Diskrimineerimine, traditsioonilised vaated soorollidele ning eelarvamused võivad takistada inimesel õppida eriala või tegeleda tööga, mis talle on kõige südamelähedasem. Samuti võivad need mõjutada tööandjat/tööle valijat otsustama värbamisel, edutamisel vms situatsioonis kandidaadi kasuks tema soo rahvuse, vanuse vms isiku tunnuse tõttu.
Diskrimineerimine on ka see, kui lapsehoolduspuhkuselt naastes vähendatakse töötaja töötasu või keeldutakse palka tõstmast, ehkki kõigil teistel kolleegidel on töötasu vahepeal tõusnud.
Seksuaalne ahistamine on keelatud ja seaduse silmis on see võrdsustatud soolise diskrimineerimisega. Näiteks on seksuaalselt ahistav olukord, kus kolleegi või alluvat puudutatakse või üritatakse puudutada, ehkki on selge, et see on puudutuste adressaadile vastumeelne.
Külastusi 13925, sellel kuul 13925
Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Leitud märksõnadMärksõnu ei leitud