Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Esmaabi töökohal

Esmaabi töökohal

Viimati uuendatud: 14.01.2019


Esmaabi korraldamisel peab tööandja hoolikalt kõik vajalikud etapid läbi mõtlema, sest õigeaegsest ja oskuslikust esmaabist võib sõltuda inimese elu ja edasine tervis. Abi peab olema kättesaadav igas tööga seotud olukorras ja ettevõtte juhi ülesanne on püüda seda organiseerides nii, et tehtud oleks kõik suutmaks mis tahes olukorras kannatanut elus hoida kuni arstiabi saabumiseni.

Esmaabivahendite asukoht peab olema kergesti ligipääsetav ning selgelt ja nõuetekohaselt märgistatud. Esmaabivahendite asukoha märgistus on valge rist ruudukujulisel rohelisel taustal. Esmaabivahendite soovitusliku nimekirja leiate siit lingilt. Tööandja peab paigutama nähtavale kohale esmaabi andmise juhised ning hädaabinumbri 112 ning esmaabiandja nime ja telefoninumbri. Esmaabivahendite muretsemisel tuleb arvestada ka ettevõtete spetsiifiliste vajadustega. Näiteks ohtlike kemikaalidega töötamisel on oluline, et töökohas oleks võimalus silmade loputamiseks, näiteks silmadušš, või põletust leevendavad ravimid kõrvetuse esmaabiks.

Esmaabiandja annab tervisekahjutuse korral esmaabi järgmistele isikutele:

  • ettevõtte töötajatele;
  • töötavale kinnipeetavale;
  • õppepraktikal viibijale;
  • juhatuse liikmele;
  • füüsilisest isikust ettevõtjale, kes töötab samal ajal ja kohas koos esmaabiandja ettevõttega.

Esmaabiandjal on kohustus kontrollida regulaarselt esmaabivahendite olemasolu ja vastavust ettevõtte vajadustele. Esmaabiandja kutsub vajadusel vigastatule kiirabi. Tööandja peab võimaldama esmaabiandjal täita oma ülesandeid tööajal.Töökohas tuleb ette näha ruum, kus saab anda esmaabi ja hoida kannatanut kuni arstiabi saabumiseni. Selleks võib olla ka töötajate puhkeruum, oluline on, et seal oleks võimalik lamada. Kuidas lamamisvõimalus tagatakse jääb tööandja otsustada

Külastusi 37494, sellel kuul 37494

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks