Avaleht / Rollid / Lapsevanem / Lämbumine

Lämbumine

Lapsed võivad tõmmata midagi kurku, kui nad söövad, närivad või lutsivad ning samal ajal käivad, hüppavad, jook­sevad või räägivad. Sageli juhtub seda lasteürituste või pidulike sündmuste ajal. Kurku tõmbamist võivad põhjusta­da näiteks popkorn, kommid, pähklid, seemned, nätsud. Laps võib kurku tõmmata ka kapsasüdamiku, õuna, viinamarja või porgandi. Lapsi tuleb õpetada mitte sööma seistes, lamades või liikudes. Tervislik toitumine on regulaarne, kiirustamiseta, tarbides täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitu, seda söömise ajal hoolikalt läbi närides ja juues peale vedelikku, soovitatavalt magustamata vett.

Väiksemad lapsed (tavaliselt alla aasta vanused) on altid lämbumisohule, kui jäädakse nägupidi riietesse, padjale või kilekotti. Seetõttu tuleb suuremaid lapsi õpetada, et noorematel õdedel-vendadel ei tohiks lubada mängida selliste asjadega nagu padjad, kaubapakendid või ostukotid. Pakend tuleb kohe ära visata, kotid tuleb hoida lapsele kättesaamatus kohas.

Patareisid tuleb hoida turvalises ja selleks ettenähtud kohas, tuleb alati hoolikalt kaaluda, kui ohutud on elektroon­ilised laste mänguasjad – allaneelatud patareid on eluohtlikud. Patarei sattumisel organismi, näitaks söögitorru, tekib umbes 10 minuti jooksul keemiline põletus. Patarei sattumine hingamisteedesse võib omakorda tekitada lämbumisohtu.

Külastusi 2636, sellel kuul 2636

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks