Avaleht / Rollid / Lapsevanem / Abi kutsumine

Abi kutsumine

Noorematel lastel peaks meeles olema ainult üks telefoninumber, millele helistamiseks on võimalik saada abi mis tahes hädaolukordade või õnnetuste korral - hädaabinumber 112. See on tasuta kõne igalt telefonilt, kõikjal Eestis, kus on mis tahes mobiilsidevõrgu leviala. 112 on ühtne hädaabinumber Euroopa Liidu riikides.

Oluline on meeles pidada, et hädaabinumbrile 112 saab helistada ka siis, kui mobiiltelefonil ei ole SIM-kaarti või kõnekaardi krediit on lõppenud või telefon on lukustunud ja PIN-kood ei ole teada.

Häirekeskuse päästekorraldajale tuleb esitada järgmised andmed:

KUS TOIMUB:
○ aadress (täielik aadress linna nimetusega, sest kui ühendus peaks katkema, siis päästeteenistus vähemalt teab sündmuse asukohta);
○ objekt (näiteks kortermaja, sild üle jõe);

MIS ON JUHTUNUD, näiteks:
○ tulekahju (mis põleb, mis korrusel ja millises ruumis);
○ inimene on vajunud jää alla (kus);
○ sõbral on pea katki (kuidas õnnetus juhtus);

KANNATANUTE ARV JA VIGASTUSTE ISELOOM, näiteks:
○ mis liiki traumad, kui seda on võimalik määratleda;
○ kas hoonesse on jäänud inimesi;

■ enda perekonnanimi ja telefoninumber (soovitatav). 

Häirekeskus annab teavet selle kohta, kuidas konkreetses olukorras toimida, või ühendab vajaliku tugiteenistusega – kiirabi, politsei, munitsipaalpolitsei, gaasiavariiteenistus või muu teenistus. Kui selline ühendus on loodud, siis ka nendele teenistustele tuleks anda teavet samas järjekorras, nagu eespool kirjeldatud. Kõnet järgmise tugiteenistuse­ga tuleb alustada algusest, sest nad ei ole kuulnud eelnenud vestlust.

Igal juhul tuleb hädaabikõnet jätkata seni, kuni kõne lõpetab Häirekeskuse päästekorraldaja. Avarii- ja erakorralises olukorras on tähtis mitte sattuda paanikasse ja säilitada rahu.

Kui on vaja nii pääste- kui ka meditsiiniabi (näiteks, kui inimene on jää alla vajunud), siis tuleb valida number 112. Häirekeskuse päästekorraldaja võtab ise ühendust kiirabiga, et edastada vajalik teave.

Külastusi 2206, sellel kuul 2206

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks