Menüü

Avaleht / EU-OSHA / Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskus

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri Eesti koordinatsioonikeskus

Tere tulemast Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti Eesti koordinatsioonikeskuse koduleheküljele

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti (EU-OSHA) töös osalemiseks on Euroopa Liidu liikmesriikides ja kandidaatriikides, samuti EFTA riikides (Śveits, Norra, Island) loodud tööohutuse ja töötervishoiu institutsioonid ehk koordinatsioonikeskused (Focal Point – FOP). Rahvusliku koordinatsioonikeskuse roll on olla agentuuri esindaja liikmesriigis ning ülalmainitud tegevuses agentuuri ja liikmesriigi vahendaja, samuti tegevuse koordinaator liikmesriigi tasandil. EU-OSHA koordinatsioonikeskused moodustavad omavahel üleeuroopalise võrgustiku, mille kaudu toimub teabe kogumine ja levitamine. Lisaks koordinatsioonikeskustele kuulub rahvusvahelisse võrgustikku veel Austraalia, Kanada, Jaapani, Korea ja USA tööohutuse ja töötervishoiu võrgustikke, samuti ILO (Rahvusvaheline Tööorganisatsioon), IOHA (Rahvusvaheline Kutsehügieeni Assotsiatsioon) ja WHO (Maailma Terviseorganisatsioon). 

Eesti koordinatsioonikeskuse asub Tööinspektsiooni haldusalas ning selle ülesandeks on korraldada tööohutuse ja töötervishoiu alase teabe vahetust nii Eestis kui Euroopas ning korraldada EU-OSHA kampaaniate raames üritusi. 

Kristel Plangi
Tööinspektsiooni teabe ja välissuhete osakonna juhataja
kristel.plangi@ti.ee
5623 0234
Riia 142, Tartu

Külastusi 12048, sellel kuul 12048

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks