Avaleht / EU-OSHA / Kampaania "Vähem stressi" 2014-2015 / XVII Töötervishoiupäev

XVII Töötervishoiupäev

11. novembril kell 11.00-15.15 toimus Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis XVII Töötervishoiupäev, mille raames räägiti seekord töökiusamisest.  

Töötervishoiupäeva ettekanded:

Töötervishoiupäeval tunnustati ka selleaastase parimate praktikate konkursi esikolmikut, kelleks olid Päästeamet, AS Eesti Post/Omniva ja AllePal OÜ.

  • Päästeametis pööratakse suurt tähelepanu tööstressile ja sellega toimetulekule. Päästeteenistujad puutuvad igapäevaselt kokku stressirohkete situatsioonidega. Probleemi aktuaalsusest tulenevalt koostas Päästeamet oma töötajatele juhendmaterjali psühholoogiliselt raskete olukordadega toimetulekuks. Ka sõlmis Päästeamet koostöölepped psühholoogidega Eesti erinevates maakondades nii individuaalse kui ka meeskondliku nõustamisteenuse pakkumiseks.
  • AS Omniva parim praktika keskendub tervisedendusele eelkõige kande- ja sorteerimiskeskuste töötajate seas. Tervisekontrolli otsustest tuli välja, et töötajad peaksid tegema tööpäeva jooksul rohkem venitusharjutusi. Selleks soetati varbseinad ning paigaldati need kande- ja sorteerimiskeskustesse üle Eesti. Nüüdseks on varbseinte juurde tekkinud väikesed sportimisnurgakesed, mida töötajad aktiivselt kasutavad.
  • AllePal OÜ parim praktika on suunatud kõikidele ettevõtte töötajatele. Pidevalt kontoris istumisega tekivad lihaspinged, mis omakorda tekitavad töötajates stressi ja halba meeleolu. Juhendaja abiga korraldati „pikutamise koolitus“, kus õpitakse paremini lõõgastuma ja pinges lihaseid lõdvestama. Nii vähenevad lihaspinged ja paraneb meeskonna ühtekuuluvustunne.

Töötervishoiupäeva korraldab Tööinspektsioon koos EU-OSHA Eesti koordinatsioonikeskusega. Kampaania „Vähem stressi“ kohta leiab rohkem infot Tööelu portaali vastavalt teemalehelt ja kampaania ametlikult kodulehelt.

__thumb_-2-_MG_4464.JPG __thumb_-2-_MG_4484.JPG __thumb_-2-_MG_4545.JPG

__thumb_-2-_MG_4596.JPG __thumb_-2-_MG_4624.JPG __thumb_-2-_MG_4792.JPG

__thumb_-2-_MG_4804.JPG __thumb_-2-_MG_4818.JPG __thumb_-2-_MG_4845.JPG

__thumb_-2-_MG_4841.JPG __thumb_-2-_MG_4829.JPG

Külastusi 6334, sellel kuul 6334

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks