Menüü

Avaleht / EU-OSHA / Kampaania „Tervislikud töökohad vähendavad koormust" / XXII Töötervishoiupäev

XXII Töötervishoiupäev

Töötervishoiupäevast on kujunenud tööohutuse ja töötervishoiu huviliste iga aastane aastasündmus ja kokkusaamispaik, kus räägime olulistel tööohutuse ja töötervishoiu teemadel ning jagame head praktikat. Seoses COVID-19 ohuga toimus Töötervishoiupäev esimest korda ajaloos veebikeskkonnas - hoidsime distantsi ja olime eeskujuks.

Sel aastal keskendusime Töötervishoiupäeval luu- ja lihaskonna vaevustele. Luu- ja lihaskonna vaevused on üks kõige tavalisemaid tööga seotud terviseprobleeme Euroopas, mis mõjutab miljoneid töötajaid ja läheb tööandjatele maksma miljardeid eurosid aastas. Oleme liitunud Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti kampaaniaga „Tervislikud töökohad vähendavad koormust“. Kampaaniaga juhitakse kõikides Euroopa riikides samaaegselt tähelepanu luu- ja lihaskonna vaevuste ennetamisele - mida saab ära teha töötaja ise, mida tööandja, et neid vaevusi oleks vähem ja inimesed töötaksid tervist säästvalt kõrge vanuseni. Eestis veab kampaaniat Tööinspektsioon. 

Töötervishoiupäeva kava ja ettekanded:

Silja Soon on Tööinspektsiooni järelevalve osakonna juhataja ja ta selgitab oma ettekandes, kas füüsiline ülekoormus Eesti töökeskkonnas on üldse probleem või mitte. Milliseid tööõnnetusi, tööga seotud haigusi ja kutsehaigusi põhjustab füsioloogiline ohutegur ning millised on peamised rikkumised täna. 

Eve Sooba on Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse liige, kes omab pikka kliinilist kogemust töötades taastusarstina Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravikliinikus. Eve on mitmete riiklike ravijuhiste koostaja (Alaseljavalu käsitlus esmatasandil, Eesti toitumis- ja liikumissoovitused jt), ta on aktiivne elukestvas õppes - aitab korraldada oma seltsis ja haiglas koolitusi, teeb koostööd teiste erialaseltsidega (Eesti Reumatoloogia Selts, Valu Selts jt) ja patsiendi organisatsioonidega (Eesti Reumaliit). Ettekandes käsitleb Eve tugi- ja liikumiselundkonna probleeme kaasajal ning pakub lahendusi vaevuste ennetamiseks. 

Gerly Truuväärt on Eesti Kiropraktika Liidu president ja esindab Eestit Maailma Kiropraktika Föderatsioonis (WFC) ja Euroopa Kiropraktika Liidus ( ECU).  Ta on töötanud nii Ameerikas kui Itaalias ja nüüd juba mõnda aega taas tagasi Eestimaal. Doctor of Chiropractic kraadi on ta omandanud USAs. Kiropraktikuna  keskendub ta oma ettekandes Kuidas COVID on mõjutanud  luu-ja lihaskonna vaevusi sh seljavalu. Ta räägib ka Kodus töötamisest ja õppimisest ning ülekaalust. 

Hille Maas on Töötukassa töövõime hindamise metoodik ja tema ettekanne keskendub luu-lihaskonna haigustega inimeste töövõime erinevatele aspektidele. Ettekanne hõlmab luu-lihaskonna haigustest põhjustatud töövõime vähenemise statistikat, sihtgrupi töövõime hindamise teemasid ja töötukassa teenuseid, millega toetatakse luu-lihaskonna haigete töövõimet. 

Ühe ettevõtte kogemust luu- ja lihaskonna vaevuste ennetamisel kuuleme Ericsson Eesti tööohutusjuhilt Semjon Galajevilt. Ta toob näiteid luu- ja lihaskonna vaevuste ennetamisest oma ettevõttes, kus tööohutusmeeskond ja arendusinsenerid teevad igapäevaselt koostöös turvalise ja ohutu töökeskonna  nimel.

Millised meetmed on rakendatud Ericsson Eesti AS-is, et ennetada luu- ja lihaskonna vaevuste tekkimist? Kuuleme lahendusi nii tootmise kui kontori poolelt ja ka tegevustest väljaspool tööaega. 

Tööinspektsioonil on valminud uus video, mis on nii info- kui õppematerjaliks töötajatele ja tööandjatele, et pöörata rohkem tähelepanu töövõime säilitamise toetamisele, tervise säästmisele ning ohutule töökeskkonnale. 

  • Tööinspektsiooni „Hea Töökeskkonna Auhinna“ üleandmine 

Tööinspektsioon tunnustab juba kuuendat korda ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Tunnustusega soovime tõsta esile neid ettevõtteid, kus väärtustatakse töötajate tervist säästvat töökeskkonda ja ohutut töötamist. Neis ettevõtetes on tööandjad teadlikud riskidest, riskide analüüs on integreeritud tööprotsessi, töötajate tervist mõjutavaid ohte hinnatakse pidevalt ning neid maandatakse kiiresti ja tulemuslikult. Sel aastal tuli ettevõtetel kirjeldada ka lisaks tavapärasele vähemalt ühte head praktikat oma ettevõttest koroonaviiruse leviku tõkestamisel. 

2020 aasta Hea Töökeskkonna auhinna võitis Ericsson Eesti. 

Päeva moderaator oli Eero Reinu  

__thumb_-2-maret.jpg __thumb_-2-silja.jpg 

__thumb_-2-esitl.jpg __thumb_-2-labipolemine.jpg

 __thumb_-2-tootukassa.jpg __thumb_-2-ericsson.jpg

__thumb_-2-Auhinna üleandmine.jpg __thumb_-2-auhind.jpg 

__thumb_-2-auhind2.png

Külastusi 719, sellel kuul 719

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks