Menüü

Avaleht / EU-OSHA / Kampaania „Tervislikud töökohad vähendavad koormust" / Raskuste käsitsi teisaldamise seminarid

Raskuste käsitsi teisaldamise seminarid

Augustis korraldas Tööinspektsioon kaks seminar teemal „Raskuste käsitsi teisaldamise“, mis toimus Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri (EU-OSHA) kampaania „Tervislikud töökohad vähendavad koormust“ raames. Seminarile kutsuti neid, kes oma töökohtadel vastutavad tööohutuse ja töötervishoiu korralduse eest ja kelle ülesandeks on jälgida, et kõik, kes tegelevad raskuste käsitsi teisaldamisega, teeksid seda ohutult ja tervist säästvalt. Seminari eesmärk oli panna inimesed märkama ja ära tundma, mida ja kuidas tehakse raskuste käsitsi teisaldamisel valesti.

Seminari esimeses osas rääkisid Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula koos järelevalve osakonna juhataja Silja Soonega, millised on tööandja kohustused (juhendamine ja väljaõpe, puhkepausid jne). Toodi näiteid elust enesest, et mis on juhtunud, kui raskuste käsitsi teisaldamist ei ole tehtud tervist säästvalt või ohutult (sh tööõnnetuste ning kutsehaigestumise näited). Ja selgitati läbi näidete kuidas määrata ohukohti raskuste käsitsi teisaldamisel. Seminari teises pooles olid fookuses lahendused ja harjutused. TÜ füsioteraapia eriala õppejõud ning füsioterapeut Kadri Medijainen näitas ette asendeid ja tehnikaid õigeks raskuste käsitsi teisaldamiseks ning hajutusi puhkepausideks. Lisaks tõi näiteid, milliste tagajärgedega on inimesed temani jõudnud ja kuidas see oleks olnud välditav. 

Külastusi 212, sellel kuul 212

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks