Menüü

Avaleht / Tööturule sisenejale / Noortegarantii tugisüsteem / Noorele ja lapsevanemale / Noortegarantii tugiüsteem

Lapsevanemale: Miks on noortegarantii tugisüsteemi vaja?

Viimati uuendatud: 17.05.2018


Noortegarantii tugisüsteemi peamine eesmärk on suurendada mitteaktiivsete noorte osalust hariduse ja tööturul. Juba praegu on olemas noortegarantii tegevused, mis eraldiseisvalt töötavad, näiteks  karjääri- ja tööturuteenused, noorsootöö toel elluviidav Noorte Tugila programm, kohaliku omavalitsuse enda teenused ja noortele suunatud tegevus. Noortegarantii tugisüsteem aitab kõigil tuge vajavatel noortel nendeni paremini jõuda ja süsteemi terviklikumaks muuta.

Tihti ei julge lähedased ja sõbradki uurida noorelt mittetöötamise ja õpingute katkestamise põhjuseid. Kiire elutempo tõttu vahel isegi ei märgata, et noor on kõigele käega löönud, edasiõpingutest loobunud,  ei suuda pikemat aega tööd leida ja on sihi kaotanud. Noore probleemid tulevad ilmsiks enamasti siis, kui seda oskavad märgata lastevanemad, sugulased, sõbrad või pedagoogid, sotsiaaltöötajad, karjäärinõustajad.

Noortegarantii tugisüsteem on noorele hea võimalus oma sihi leidmiseks ning eesmärkide saavutamiseks nii hariduses kui ka tööturul.

Külastusi 2275, sellel kuul 2275

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks