Menüü

Avaleht / Tööturule sisenejale / Noor või alaealine töötaja / Mida ma pean teadma töökeskkonnast / Töövahend

Töövahend

Viimati uuendatud: 12.02.2019


Paljude noorte töötajate tegevus töökohal on seotud masinate ja seadmete kasutamisega. Ohtlikke seadmeid ei kasutata ainult tootmisettevõtetes, vaid ka näiteks toitlustusettevõtete köökides. Kasutatavad töövahendid peavad olema ohutud, kuid nende oskamatu käsitsemisega võivad mõjule pääseda riskid, mis on neis üldjuhul maandatud. Seetõttu on tähtis, et kasutaksid üksnes neid masinaid ja seadmeid, mille kasutamiseks on sind juhendatud ja välja õpetatud.

Töövahendist tulenevate riskide vähendamiseks on töövahenditele paigaldatud kaitsepiirded ja ohutusseadised. Nende eesmärk on tagada kasutajate ohutus ning seetõttu on kaitsepiirete ja ohutusseadiste eemaldamine või mittenõuetekohane seadistamine lubamatu, ehkki esmapilgul võib pärast muudatusi tunduda töö tegemine mugavam ja kiirem.

Suur osa tööõnnetustest ei juhtu mitte masinatel ja seadmetel tavatöötamise ajal, vaid hoopis siis, kui neid hooldatakse, remonditakse või kui tekkinud tõrget kõrvaldatakse. Sa pead andma endale aru, et võid teha ainult seda tööd, milleks oled pädev. Kui hooldust ja remonti on määratud tegema tehnik, ei tohi sa töövahendi kasutajana seda ise teha, vaid pead sellise töö vajadusest teavitama.

Külastusi 13306, sellel kuul 13306

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks