Menüü

Avaleht / Tööturule sisenejale / NAPO / Maskott NAPO / Napo tunnid Eestis

Napo tunnid Eestis

Viimati uuendatud: 28.07.2017


Tööinspektsioon alustas lasteaedade külastamisi koos „Napoga“  2015 aasta sügisel. Meie soov on külastada lasteaeda, et lastele tutvustada (töö)ohutust, kus abikäena kasutame maskotti Napot, kes „töötab“ Tööinspektsioonis  ja on rahvusvahelise tööohutuse ja -tervishoiu „kõneisik".

Tegevuse eesmärk on panna lapsi mõtlema võimalike ohuolukordade tekkimisele nii lasteaias, koolis, kodus kui ka tänavapildis. Lisaks saavad lapsed lahendada ohuolukordasid näiteks: „Kuidas vältida kukkumist, kui maas vedelevad juhtmed, mänguasjad või kui põrandale on tilkunud vett ja sellest tulenevalt on põrand märg."

Tegevuse lõpus saavad lapsed Napolt diplomi ja ka kingituse. Napo tunde teeme nüüdsest kahes vanuserühmas: lasteaialastele ning kooliealistele kuni kolmanda klassini. Tegevus kestab  vastavalt umbes 20 või 45 minutit.

Õppevahend õpetajatele: Kasutades Napo tegelaskuju on välja töötatud terve hulk töötervishoiu ja tööohutuse õppevahendite komplekte õpetajatele, et tutvustada lastele tervise ja ohutuse teemasid harivate ning samas lõbusate ja kaasakiskuvate Napo videoklippide ja loovtegevuste abil

Kui soovite, et viiksime Napo tegevuse läbi ka Teie lasteaias siis saatke kiri e-posti aadressile: kristel.plangi|ät|ti.ee

Külastusi 9924, sellel kuul 9924

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks