Avaleht / Tööandjale / Töötamist toetavad tegevused / Peresõbralik tööandja / Peresõbraliku tööandja märgis
Viimati uuendatud: 17.12.2019
Peresõbraliku tööandja märgise mudel sisaldab 153 erinevat meedet ning selles on 13 kategooriat. Iga tööandja peab programmis osalemiseks ja tulemuste saavutamiseks fikseerima kindla arvu kategooriaid, mille tase viiakse programmi kestel taotletavale kuld, hõbe või pronks tasemele. Seal hulgas tuleb valida 3 kohustuslikku kategooriat, milleks on tööaeg, info liikumine ja suhtlemiskliima.
Kuldtaseme saavutamiseks peab organisatsioon saavutama seitsmes kategoorias (s.h kohustuslikes kategooriates) kuldtaseme, lisaks tuleb kolmes vabalt valitud kategoorias saavutada vähemalt hõbetase.
Hõbetaseme saavutamiseks peab organisatsioon saavutama seitsmes kategoorias (s.h kohustuslikes kategooriates) hõbetaseme, lisaks tuleb kolmes vabalt valitud kategoorias saavutada vähemalt pronkstase.
Pronkstaseme saavutamiseks peab organisatsioon saavutama seitsmes kategoorias (s.h kohustuslikes kategooriates) pronkstaseme.
Kui organisatsioon on rahul eelhindamisel saavutatud tasemega (nt hõbetase), peab ta lõppmärgise saavutamiseks viima kolm kategooriat järgmisele tasemele (pronksilt hõbetasemele või hõbedalt kuldtasemele).
Külastusi 8297, sellel kuul 8297
Küsimused ja vastused
Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse eriti eduka meetmete rakendamise tulemusena 1,5 aastat pärast programmi sisenemist, tavalisel juhul 3 aastat pärast programmi sisenemist.
Konkursil saavad kandideerida kõik tööandjad: era-, avalikust ning kolmandast sektorist. Peresõbraliku tööandja märgisele kandideerijal ei tohi olla maksuvõlga, tööandja ei tohi olla kriminaal- ega väärteomenetluses karistatud ega pankrotis või likvideerimisel.
Märgist võivad tulla taotlema kõik tööandjad. Ka need, kes juba kasutavad peresõbralikke meetmeid kui ka need, kes pole seda veel teinud, kuid on valmis oma organisatsioonikultuuri peresõbralikuks muutma.
Peresõbraliku tööandja märgist sooviv tööandja peab läbima 1,5 kuni 3 aastat kestva konsulteerimis- ja hindamisprotsessi.
Esimeses etapis hinnatakse märgist taotleva tööandja hetkeolukorda, mille käigus esitab tööandja vaja-likku informatsiooni. Teises etapis valitakse meetmed, mida tööandja soovib rakendama hakata ja väl-jastatakse peresõbraliku tööandja algmärgis. Kolmandas etapis on tööandja põhiliseks ülesandeks vali-tud meetmete rakendamine. Selle etapi lõpus väljastatakse tööandjale tema tasemele vastav peresõbra-liku tööandja märgis.
Pärast kahe aasta möödumist on tööandjal kohustus märgist uuendada. Neljandal etapil viiakse läbi järelhindamine, mille tulemusena otsustatakse märgist uuendada, pikendada või märgis ära võtta.
Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Leitud märksõnadMärksõnu ei leitud