Avaleht / Tööandjale / Töötamist toetavad tegevused / Peresõbralik tööandja / Peresõbraliku tööandja märgis
Viimati uuendatud: 18.12.2019
Konkursil saavad kandideerida tööandjad:
Kandidaatide tööõnnetusi ja töövaidlusi puudutava väljavõtte teeb Tööinspektsioon läbi oma andmebaaside. Keerulisemate juhtumite puhul käsitletakse iga juhtumit individuaalselt.
Enne märgise taotlemist ei pea tööandja olema eelnevalt kasutusele võtnud peresõbralikke meetmeid. Piisab kui tööandjal on soov areneda ning peresõbralikku organisatsioonikultuuri rakendada. Tööandja, kes on juba peresõbraliku organisatsioonikultuuri loomisega tegelenud, võib läbida märgise taotlemisprotsessi kiiremini kui kolm aastat.
Peresõbraliku tööandja märgise taotlemise protsessis osaleb lisaks tööandjale ka programmi rakendaja poolt määratud assessor, konsultant ja hindaja.
Peresõbraliku märgise taotlemise protsess koosneb neljast etapist, millest põhiosa läbimine võib võtta kuni kolm aastat. Sel ajal tuleb taotlejal teha ligi 120 tundi sisulist tööd. Programmis osaleja jaoks langeb programmi intensiivsem periood taotlemise algusesse. Meetmete rakendamisega kaasnevat ajakulu on aga täpselt raske prognoosida. See sõltub valitud meetmetest ning sellest, missuguse taseme (kuld, hõbe, pronks) märgist tööandja soovib saavutada.
Ajaperiood: kuni kaks kuud
Ajaperiood: kolmandal kuul peale programmiga liitumist.
Ajaperiood: lõppmärgise saamiseni kokku 14-32 kuud
Tööandja jaoks lõpeb programmi aktiivne periood peale kolmanda etapi läbimist ja lõppmärgise saamist. Seejärel koostatakse tulemuste püsimiseks järgmise perioodi rakenduskava ning peale seda saab organisatsioon juba ise peresõbralikult hakkama ilma konsultantide ja võrgustikuürituste toetuseta.
Lisaks toimub pärast lõppmärgise väljastamist programmi viimane koolitus meetmete iseseisvaks rakendamiseks ning antakse soovitused järgmise perioodi rakenduskava koostamiseks.
Tööandjale ei rakendata sanktsioone programmi katkestamise korral. Kui tööandja on sunnitud märgise taotlemise katkestama, kuid soovib hiljem programmi jätkata, siis konsultant aitab otsustada, kas on võimalik programmi jätkata pooleli jäänud kohast. Kui programmi jätkamine pooleli jäänud kohalt ei ole võimalik, tuleb kogu protsessi alustada algusest ning uuesti programmi kandideerida.
Külastusi 8353, sellel kuul 8353
Küsimused ja vastused
Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse eriti eduka meetmete rakendamise tulemusena 1,5 aastat pärast programmi sisenemist, tavalisel juhul 3 aastat pärast programmi sisenemist.
Konkursil saavad kandideerida kõik tööandjad: era-, avalikust ning kolmandast sektorist. Peresõbraliku tööandja märgisele kandideerijal ei tohi olla maksuvõlga, tööandja ei tohi olla kriminaal- ega väärteomenetluses karistatud ega pankrotis või likvideerimisel.
Märgist võivad tulla taotlema kõik tööandjad. Ka need, kes juba kasutavad peresõbralikke meetmeid kui ka need, kes pole seda veel teinud, kuid on valmis oma organisatsioonikultuuri peresõbralikuks muutma.
Peresõbraliku tööandja märgist sooviv tööandja peab läbima 1,5 kuni 3 aastat kestva konsulteerimis- ja hindamisprotsessi.
Esimeses etapis hinnatakse märgist taotleva tööandja hetkeolukorda, mille käigus esitab tööandja vaja-likku informatsiooni. Teises etapis valitakse meetmed, mida tööandja soovib rakendama hakata ja väl-jastatakse peresõbraliku tööandja algmärgis. Kolmandas etapis on tööandja põhiliseks ülesandeks vali-tud meetmete rakendamine. Selle etapi lõpus väljastatakse tööandjale tema tasemele vastav peresõbra-liku tööandja märgis.
Pärast kahe aasta möödumist on tööandjal kohustus märgist uuendada. Neljandal etapil viiakse läbi järelhindamine, mille tulemusena otsustatakse märgist uuendada, pikendada või märgis ära võtta.
Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Leitud märksõnadMärksõnu ei leitud