Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Töötajate esindamine ja kollektiivsed töösuhted / Kollektiivleping

Kollektiivlepingu laiendamine

Viimati uuendatud: 28.12.2015


Kollektiivlepingu seadus annab pooltele võimaluse laiendada sõlmitud kollektiivlepingut tööandjatele (ja nende juures töötavatele töötajatele), kes ei kuulu kollektiivlepingu osapooleks olevasse tööandjate liitu. Laiendada on võimalik ainult kollektiivlepingut, mis on sõlmitud tööandjate ja ametiühingute liitude või keskliitude vahel. Laiendada ei saa ühe tööandja ja ametiühingu vahel sõlmitud lepingut.

Laiendada saab ainult palga- ning töö- ja puhkeaja tingimusi. See ei tähenda, et kollektiivleping ise ei võiks sisaldada ka muid  kokkuleppeid. Aga neid lihtsalt ei saa laiendada.

Kollektiivlepingu laiendatud tingimused avaldatakse väljaandes Ametlikud Teadaanded ning need jõustuvad avaldamisele järgneval päeval. Seni on laiendatud lepingud hõlmanud üleriigilist töötasu alammäära ning transpordi- ja tervishoiutöötajaid.

Kui tööandja ei kuulu laiendatud lepingu sõlminud tööandjate liitu, ei pea ta kollektiivlepingu kehtivuse lõppedes laiendatud tingimusi rakendama.

Külastusi 3965, sellel kuul 3965

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks